Najpopularniejsze zawodniczki MMA na Facebooku

Damian Jursza

Damian Jursza

Test

Przed galą KSW: Road to Wembley ukazał się ranking najpopularniejszych zawodników MMA na Facebooku. Jeden z czytelników skądinąd słusznie wytknął brak w zestawieniu Joanny Jędrzejczyk, pierwszej polskiej mistrzyni UFC.

Teraz Polka bronić będzie swój tytuł w Melbourne, więc warto sprawdzić jak wyglądałby ranking najlepszych polskich zawodniczek MMA oraz jak panie klasyfikują się na tle mężczyzn.

1. Joanna Jędrzejczyk 150 004 fanów

Jedna z największych gwiazd sportów walki w Polsce, która przebojem zdobywa popularność w USA. Biorąc pod uwagę klasyfikację kobiet i mężczyzn czwarty najpopularniejszy zawodnik MMA w naszym kraju.  Na Facebooku Jędrzejczyk wyprzedza takich fighterów jak: Karol Bedorf, Jan Błachowicz, Borys Mańkowski czy Tomasz Drwal. Jedyna osoba w rankingu posiadająca zweryfikowany fanpage.

2. Karolina Kowalkiewicz 67 942

Największa rywalka Joanny Jędrzejczyk w social media, a zapewne wkrótce także w oktagonie, gdyż coraz głośniej słychać o możliwym pojedynku obu pań w UFC. Fanpage Kowalkiewicz ma więcej like’ów niż Jana Błachowicza, Rafała Moksa, Borysa Mańkowskiego czy Marcina Różalskiego.

3. Kamila Porczyk 47 949

Swoją popularność zawdzięcza karierze w fitness. Obecnie wzorem Akopa Szostaka próbuje swoich sił w MMA. Miała wystąpić na gali KSW w Krakowie, ale plany te pokrzyżowała kontuzja.

4. Izabela Badurek 9 979

Kolejna polska zawodniczka w UFC. Biorąc pod uwagę, że Porczyk swoją popularność budowała na sportach siłowych, to Badurek należy się miejsce na trzecim stopniu podium.

5. Katarzyna Lubońska 5 583

Prawdopodobnie jedna z najładniejszych zawodniczek MMA w Polsce, która w Krakowie zadebiutuje na gali KSW. Jeśli wygra liczba jej fanów powinna drastycznie podskoczyć.

6. Agnieszka Niedźwiedź 5 087

Młoda i niepokonana, a to oznacza, że wraz z rozwojem jej kariery popularność (w social media) będzie zdecydowania rosła.

7. Marta Chojnoska 3 903

Mająca epizody w KSW, obecnie związana z konkurencyjną federacją FEN.

8. Barbara Nalepka 3 872

Postać ciekawa, bo swoją przygodę w sporcie rozpoczynała od… pływania.

9. Lena Tkhorevska 3 191

Posiadaczka pasa PLMMA w kategorii atomowej – 48kg. Mocno promowana przez znanego w branży Mirosława Oknińskiego.

10. Sylwia Juśkiewicz 1 712

Pomimo 21 lat, jedna z bardziej doświadczonych zawodniczek MMA w Polsce. Zwycięstwa przeplata jednak porażkami.

[Fot. Roger Gor, CC BY 3.0]

Nie przegap wymarzonej pracy!
Najlepsze oferty co wtorek na Twoim mailu.