ScoutMeOnline.com – nowy piłkarski startup

Damian Jursza

Damian Jursza

Test

Grasz w piłkarskiej IV lidze i swoim kraju nie masz większych perspektyw, aby iść dalej? Marzysz o grze w najwyższej klasie rozgrywkowej w jakimś egzotycznym kraju? Dlaczego, nie? Kyam Abdul Quiyum – twórca ScoutMeOnline.com, powstałego niedawno startupu z Londynu przekonuje w rozmowie z PracaSport.pl, że dzięki internetowi jest to możliwe.

Mieszkając w Anglii chciałem wyjechać  do Singapuru.  Miałem półzawodowe doświadczenie piłkarskie, więc pragnąłem tam grać w piłkę. Niestety nie było żadnych szans, aby będąc w Anglii nawiązać kontakt z klubami z Singapuru. Mimo wszystko wyjechałem, dałem sobie czas i podłapałem normalną pracę, a po 4 miesiącach trenowałem z klubem Gombak United z S.League. Ostatecznie z powodu bariery w postaci limitu 5 zagranicznych zawodników tam nie zagrałem, ale to właśnie wtedy zaczęła rodzić się w mojej głowie koncepcja na stworzenie ScoutMeOnline.com – mówi  Kyam.

Nie zrażając się sporą konkurencją w postaci innych serwisów skautingowych z rozbudowaną bazą zawodników, Kyam po powrocie do Anglii rozpoczął swoją pracę nad swoim pomysłem. Sam uczył się programowania, realizując wcześniej z przyjaciółmi mniejsze projekty jak aplikację motywacyjną dla zawodników –  “10,000 hours to success”.

W poszukiwaniu kolejnych gwiazd

W grudniu 2016 oficjalnie uruchomił ScoutMeOnline.com, internetowy serwis z materiałami wideo skierowany do zawodników, trenerów, skautów i klubów.

scoutmeonline

Pierwsze efekty widoczne były szybko. Niemiecki piłkarz  Dimitrios Keramidas w przeciągu dwóch miesięcy od rejestracji oglądany był online 150 razy, a 3 razy jego grę na żywo obserwowali skauci, co nie zdarzyło mu się przez całą przygodą z piłką. Co więcej zawodnik jest o krok od podpisania umowy z profesjonalnym agentem.

Wyobraź sobie, że można znaleźć  bardziej utalentowanych zawodników jak James Vardy, Jermaine Beckford, który pochodził z tej samej akademii Wealdstone FC co ja i grał chociażby dla Evertonu  – dodaje Kyam.

Projekt w fazie rozwoju

Jak każdy startup, ScoutMeOnline.com chce w przyszłości na siebie zarabiać. Zapytany o model biznesowy, Kyam chętnie odpowiada.

Chcemy opierać się na reklamach oraz subskrypcji. Oczywiście rejestracja jest darmowa i wystarczy, aby być dać się znaleźć skautom z całego świata. W wersji płatnej będzie można uzyskać dostęp do wielu dodatkowych funkcji.  Nie ukrywam, że zamierzamy rozwijać projekt, aby był jak najbardziej przydatny także klubom i instytucjom sportowym – zapowiada twórca ScoutMeOnline .

Czy serwis zdobędzie zainteresowanie piłkarskiej społeczności? Tego dowiemy się z czasem.

Nie przegap wymarzonej pracy!
Najlepsze oferty co wtorek na Twoim mailu.