Kolejny polski sportowiec zbiera środki w internecie

Damian Jursza

Damian Jursza

Test

“Baba za Kierownicą!” – pod takim hasłem popularna wśród fanów sportów motorowych Gosia Rdest zbiera środki na start w serii Audi Sport TT Cup.  24-letnia była Mistrzyni Polski Kartingów uruchomiła właśnie swoje konto w serwisie crowdfundingowym Wspieram.to.

Nie tak dawno pisałem o Borysie Mańkowskim, pierwszym tak znanym polskim sportowcu, który za pośrednictwem Patronite.pl zaczął zbierać pieniądze od swoich fanów.  Chwaliłem sam pomysł i otwartość mistrza KSW, a jako największy mankament wskazywałem dość mało zróżnicowaną i nieciekawą ofertę nagród, które zostały zaproponowane w zamian za wsparcie. Zupełnie inaczej jest w przypadku Gosi Rdest. Tutaj oferta wygląda na bardzo przemyślaną i przygotowaną z grupą profesjonalistów.

Patronite.pl a Wspieram.to

Na początek kilka zdań, czym jest platforma Wspieram.to. Podobnie jak Patronite jest to polski serwis crowdfundingowy. Zasadniczo można wskazać pomiędzy nimi dwie różnice.

Po pierwsze na Patronite środki zbierają wyłącznie sami twórcy, a na Wspieram.to mamy też różne podmioty jak np. Polską Narodową Kadrę Kitesurfingu czy dzieci trenujące koszykówkę w Śląsku Wrocław.

Po drugie Patronite jest bardziej sprofilowany i dedykowany głównie osobom tworzącym swoje treści w internecie np. na YouTube.

Trzeba jednak podkreślić, że Wspieram.to jest na rynku dłużej i może pochwalić się większą liczbą zrealizowanych projektów. Łącznie za pośrednictwem tej platformy  uzbierano już ponad 13 milionów złotych. Co ciekawe Wspieram.to jest częścią Grupy Crowdfunding Polska, do której należy serwis crowdfundingowy dla klubów sportowych –  Fans4club.

wspieramto

Kobieta ścigająca się z facetami

Gosia Rdest od 8 lat jest kierowcą wyścigowym. Na torach rywalizuje z mężczyznami. Rok temu startowała w dość młodej serii towarzyszącej wyścigom DTM – Audi Sport TT Cup (w 2015 roku mistrzem był tam Jan Kisiel) i zajęła 8. miejsce w klasyfikacji generalnej. W nadchodzącym sezonie chciałaby poprawić swój rezultat. Wiadomo jednak, że sporty motorowe wymagają dużych nakładów finansowych. Nie będąc w ścisłej światowej czołówce, bez zaplecza finansowego lub sponsorów nie ma szans na udział w tego typu imprezach.

Kobiety w sportach motorowych to wciąż rzadkość. I z tego atutu korzysta sztab Gosi Rdest. Polka buduje swoją medialność coraz częściej pojawiając się w programach telewizyjnych czy aktywnie działając w serwisach społecznościowych (ponad 20 tysięcy fanów na Facebooku). Trzeba przyznać, że robi to naprawdę bardzo dobrze.

Teraz Gosia poszła o krok dalej, prosząc o wsparcie za pośrednictwem Wspieram.to. Czy to najbardziej znany sportowiec, który do tej pory korzystał z platformy?

Myślę, że trudno jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie. Z naszej platformy korzystało wielu wspaniałych, odnoszących międzynarodowe sukcesy sportowców a Gosia na pewno jest jednym z nich. Nasza ekipa bardzo gorąco jej kibicuje! – zapowiada Marcin Tyszkiewicz, specjalista ds. kampanii crowdfundingowych Wspieram.to.

Od zwykłego Kowalskiego po sponsora

Uzyskać wymagane wsparcie z pewnością nie będzie łatwo, jednak zakres przygotowanej oferty robi wrażenie. Pomyślano tutaj zarówno o zwykłym kibicu jak i potencjalnym sponsorze, który chciałby, aby jego logo znalazło się na masce Audi TT.

I tak za 20zł Gosia może wysłać tobie kartkę pocztową z miasta, gdzie rozgrywany będzie wyścig, a za 50zł otrzymasz wideo podziękowania prosto na maila.

Wolałbyś poznać Gosię osobiście? Nic trudnego. Za 1000zł odbędziecie wspólny trening na siłowni, a za 2000zł zjecie razem kolacje w znanej krakowskiej restauracji. Jeśli nie masz planów na urlop, za 6000zł możesz wyjechać na weekend wyścigowy DTM i oczywiście liczyć na specjalne przywileje jako gość Gosi.

Od 15 tysięcy złotych zaczynają się natomiast pakiety sponsorskie. Wśród nich pełen przekrój działań od ekspozycji marki na kasku, kombinezonie czy samochodzie, po wyjazdy na weekendy wyścigowe czy reklamę w serwisach społecznościowych.

W przypadku kampanii Gosi nagrody są niezwykle unikatowe oraz diablo atrakcyjne. Dla każdego motoryzacyjnego maniaka została przygotowana cała masa atrakcji. Również przekrój nagród jest bardzo szeroki. Wspierający kampanię mają możliwość zdobycia między innymi takich unikatowych doświadczeń jak: wyjazd na trening, wyjazd na zawody, wspólny wypad na siłownię czy kolację. Sama Gosia żartobliwie zastrzega jednak, że jest to „kolacja, bez śniadania”. :) Oczywiście oprócz nagród unikalnych nie zabrało nagród symbolicznych oraz fajnych gadżetów takich jak kubki czy głośniki Audi Sport – zachwala Marcin Tyszkiewicz.

Projekt Gosi zostanie zrealizowany, jeżeli do dnia 23.04.2017 otrzyma przynajmniej 90 000 zł wsparcia.

Każda kampania jest inna i nie ma konkretnego przepisu na sukces. Jednak w przypadku kampanii Gosi jesteśmy pewni, pasja oraz pozytywna energia emanujące od Gosi przełożą się na powodzenie kampanii! – zapowiada Tyszkiewicz.

Źródło zdjęcia głównego: http://www.gosiardest.com/#dla-mediow
Nie przegap wymarzonej pracy!
Najlepsze oferty co wtorek na Twoim mailu.