Sport-IMA Football Management Agency czyli agencja menadżerska na Facebooku

Damian Jursza

Damian Jursza

Test

Większość agencji menadżerskich w Polsce nie promuje się. Nie podtrzymuje kontaktów z dziennikarzami, unika wywiadów, nie prowadzi swojej strony internetowej, czy profili w serwisach społecznościowych.  A to oczywisty błąd. Na szczęście na tej pustyni znalazłem małą oazę. Ku mojemu  zdziwieniu Sport-IMA Football Management Agency całkiem udanie pokazuje, że Facebook to dobre narzędzie do komunikacji także dla tej branży.

Sport-IMA Football Management Agency to stajnia Ireneusza Hurwicza. Do najbardziej znanych zawodników należą  Mateusz Mak (GKS Bełchatów), Michał Mak (GKS Bełchatów), Kamil Wacławczyk (GKS Bełchatów), Damian Zbozień (Piast Gliwice), Dariusz Trela (Piast Gliwice), Paweł Oleksy (Zagłębie Lubin), Bartłomiej Dudzic (MKS Cracovia) czy Michał Kopczyński (Legia Warszawa). Nie są to wielkie nazwiska z pierwszych stron gazet, a mimo to zadecydowano, że warto promować agencję w serwisach społecznościowych. Brawo!

Od marca 2013 roku profil na Facebooku polubiły 1 052 osoby. Gdy dodamy do tego kolejną liczbę –  922 osób, które mówią o stronie, to osiągnięty wynik należy uznać za naprawdę bardzo dobry.

Co najważniejsze strona prowadzona jest z głową i regularnie (posty pojawiają się nawet za często) . Znajdziemy piłkarskie ciekawostki, filmy wideo, polecane książki, artykuły, konkursy i przede wszystkim informacje o graczach (którymi opiekuje się agencja) z pierwszej ręki.

Jedyny minus jaki znalazłem to bolączka prawie każdego administratora profilu na Facebooku. Bardzo często wymyślając kolejne treści, zapominamy o istocie, czyli komunikacji z fanami. Dwa dni temu pod jednym z postów zadałem banalne pytanie dotyczące braci Mak. Minęło 48h, a nie otrzymałem żadnej odpowiedzi. A wystarczyło napisać coś w stylu: „Wszystko wyjaśni się niebawem, prosimy obserwować nasz profil”.

manager3

Na koniec przyczepię się do jeszcze jednej kwestii, czyli nazwy agencji. Wyobraźcie sobie, że dzwonicie i przedstawiacie się jako Sport-IMA Football Management Agency. Ciekawe jaki rozmówca zapamięta pełną nazwę za pierwszym razem?

Szukasz firmy, która skutecznie poprowadzi za Ciebie komunikację w serwisach społecznościowych? Napisz do mnie. Postaram się pomóc znaleźć Ci odpowiednią ofertę.

[Fot. Scott Beale/Flickr; Sport-IMA Football Management Agency]

Nie przegap wymarzonej pracy!
Najlepsze oferty co wtorek na Twoim mailu.