Polskie kluby siatkarskie na Facebooku

Damian Jursza

Damian Jursza

Test

W październiku rusza nowy sezon siatkarskiej PlusLigi, wiele klubów rozpoczęło właśnie przygotowanie do rozgrywek oraz sprzedaż karnetów. To dobry moment, aby przyjrzeć się oficjalnym profilom wszystkich drużyn na Facebooku.  Jaki myślcie, który klub jest mistrzem komunikacji w social media?

Odpowiedź na to pytanie nie jest trudna, aczkolwiek skala dominacji robi wrażenie. PGE Skra Bełchatów ma dwa razy więcej fanów niż druga Asseco Resovia Rzeszów i więcej fanów niż pozostałe kluby (wyłączając wspomnianą Resovię) ligi razem wzięte.  Tak jak siatkarze z Bełchatowa rządzili na parkiecie przez wiele lat, tak na Facebooku do tej pory nie mają konkurencji.

ZOBACZ  RÓWNIEŻ JAKIE PROFILE O MARKETINGU SPORTOWYM WARTO OBSERWOWAĆ NA FACEBOOKU.

Profile różnią się dość mocno poziomem. Z jednej strony mamy konta takich drużyn jak PGE Skra Bełchatów, Asseco Resovia, ZAKSA Kędzierzyn-Koźle z dodatkowymi zakładkami (np. konkursy, zakup biletów) czy opisanymi sukcesami sportowymi na osi czasu. Z drugiej strony są też profile, które mają źle dobraną grafikę, a wpisy ograniczają się do odnośników do oficjalnej strony. Zdaje sobie sprawę, że porównując budżety tych zespołów widzimy ogromną przepaść, ale tak naprawdę do dobrej komunikacji na Facebooku, przynajmniej na początku – od finansów ważniejsza jest kreatywność i odrobina dobrego smaku (chociażby przy doborze grafiki).

Jak wygląda PlusLiga na Facebooku?

1. PGE Skra Bełchatów
Liczba fanów: 85 619

2. Asseco Resovia SSA Rzeszów
Liczba fanów: 42 272

3. ZAKSA Kędzierzyn-Koźle
Liczba fanów: 18 695

4. KS Jastrzębski Węgiel SSA
Liczba fanów: 12 974

5. Transfer Bydgoszcz
Liczba fanów: 9 497

6. AZS Politechnika Warszawska
Liczba fanów: 8 916

7. AZS Częstochowa
Liczba fanów: 7 617

8. Lotos Trefl Gdańsk
Liczba fanów: 5 119

9. AZS UWM Olsztyn
Liczba fanów: 3 760

10. RCS Czarni Radom
Liczba fanów: 3 015

11. Effector Kielce
Liczba fanów: 2 721

12. BBTS Bielsko-Biała
Liczba fanów: 852

[Fot. RenoTahoe/Flickr]

Nie przegap wymarzonej pracy!
Najlepsze oferty co wtorek na Twoim mailu.