Nowości książkowe od PZWL

Damian Jursza

Damian Jursza

Test

Przed dwoma tygodniami sporą popularnością cieszył się konkurs, w którym do wygrania były książki “Kinesiotaping w sporcie”. To nie jedyna nowa pozycja wydawnicza od PZWL, mogąca zainteresować osoby pracujące w szeroko rozumianej branży medycyny sportowej.

Jeśli przeoczyłeś informacje o książce “Kinesiotaping w sporcie” to zaległości możesz nadrobić tutaj. Polecam także wywiad z jej autorką – doktor Emilią Mikołajewską. Dzieli się ona swoimi spostrzeżeniami na temat tej niezwykle popularnej metody wspomagającej proces terapeutyczny.

Co jeszcze nowego oferuje PZWL,  w co warto się zaopatrzyć?

Równowaga ciała człowieka. Ćwiczenia

Równowaga ciała człowieka

Książka napisana pod patronatem Komitetu Rehabilitacji, Kultury Fizycznej i Integracji Społecznej PAN kierowana jest do fizjoterapeutów i specjalistów rehabilitacji medycznej.  W szerokim zakresie uwzględnia problematykę zaburzeń równowagi. Także w trudnych przypadkach jak udar mózgu, choroba Parkinsona czy stwardnienie rozsiane.  Największym atutem publikacji jest kompletny zestaw ćwiczeń zilustrowany 160 rycinami oraz dodatkowo zestaw blisko 48 filmów instruktażowych. Cena zestawu to: 50,15 zł.

Nadwaga i otyłość

 Nadwaga i otyłość

Publikacja powstała z myślą o dietetykach, fizjoterapeutach i trenerach personalnych. Na 192 stronach znajdziemy tematy takie jak:

  • różne aspekty nadwagi i otyłości,
  • programowanie i rejestrowanie wydatku energetycznego oraz deficytuenergii,
  • zalecenia dotyczące programu ćwiczeń u osób z nadwagą i otyłością,
  • wstępną kwalifikację i etapy programu ćwiczeń,
  • znaczenia treningu aerobowego oraz oporowego w redukcji masy ciała.

Koszt książki to 63,20 zł.

Fizjoterapia w ortopedii

Fizjoterapia w ortopedii

Blisko 350-stronicowy podręcznik zawiera praktyczne wiadomości użyteczne w pracy z pacjentami z pierwotnymi dysfunkcjami narządu ruchu. Treść została przedstawiona w uporządkowany i przejrzysty sposób. Dodatkowym uzupełnieniem publikacji jest ponad 80 instruktażowych filmów zamieszczonych na dedykowanej stronie internetowej. Materiały wideo zawierają testy kliniczne w podziale na poszczególne części ciała i patologie. Pokazują również badanie odruchów, wybrane testy czynnościowe stosowane w fizjoterapii oraz podstawową analizę chodu z wykorzystaniem powszechnie dostępnego sprzętu. Każdy test opatrzony jest komentarzem dotyczącym jego wykonania oraz wskazówkami pozwalającymi na uniknięcie ewentualnych błędów w trakcie testowania lub interpretacji wyników.

Koszt książki to 103,20 zł.

Terapia zajęciowa

terapia zajęciowa

Książka przygotowana głównie z myślą o studentach kierunku terapia zajęciowa oraz fizjoterapia, ale zainteresować może także psychologów i pedagogów. Porusza temat kompleksowo i rekomenduje działania  zgodne ze standardami szkolenia i pracy terapeuty zajęciowego w Unii Europejskiej. Bardzo przydatna dla osób, które chcą urozmaicić swój warsztat o nowe artystyczne formy zajęć.

Koszt podręcznika to 47,20 zł.

Kardiologia sportowa w praktyce klinicznej (premiera 07.09.2016)

Kardiologia sportowa

Unikatowe w skali kraju kompleksowe opracowanie z zakresu kardiologii sportowej. Lektura obowiązkowa dla wszystkich lekarzy zajmujących się sportowcami, nie tylko kardiologów. Wartością dodaną publikacji jest przedstawienie indywidualnych doświadczeń z praktyki wybitnych polskich specjalistów. Pozycja zawiera aż 623 strony.

Koszt publikacji to 189 zł. Książkę debiutuje w księgarniach 7 września.

Artykuł powstał we współpracy z PZWL.
Nie przegap wymarzonej pracy!
Najlepsze oferty co wtorek na Twoim mailu.