Marketing sportowy. Kogo warto polubić na Facebooku?

Marketing sportowy to jedna z dynamiczniej rozwijających się dziedzin. Choćbyśmy chcieli, to nie jesteśmy w stanie śledzić wszystkich stron internetowych: sportowców, klubów, organizacji czy imprez sportowych, żeby zobaczyć jakie działania z zakresu marketingu i public relations podejmują. Na szczęście na Facebooku jest kilka profili, które robią to za nas. Kogo warto dodać do ulubionych?*

SportMarketing.pl (4 014 fanów)

Fanpage prowadzony przez redakcję serwisu SportMarketing.pl, która jest w zasadzie jedyną profesjonalną stronę internetową (nie liczymy marketingsportowy.pl), serwującą nam najświeższe doniesienia dotyczące marketingu sportowego. Większość wpisów to linki do najciekawszych publikacji w serwisie. Co ważne nie zapominają oni o mniej popularnych dyscyplinach jak np. bieganie, kolarstwo czy golf. Profil prowadzony bardzo regularnie. Warto zaglądać.

 

Marketing Sportowy (2 216 fanów)

Profil prowadzony przez Sports Marketing Group. Fanpage bardzo nierówny. Obok ciekawych wpisów, pojawiają się również niewiele mówiące udostępnienia różnych stron – bez żadnego dodatkowego komentarza. Na plus trzeba dodać, że profil jest aktualizowany regularnie.

 

Ciszewski Marketing Sportowy (834 fanów)

Fanpage chyba największej agencji marketingu sportowego w Polsce. Prowadzony był całkiem ciekawie, z tym, że słowo „był” jest tutaj kluczem. Ostatnie wpisy są bowiem z końca marca. Mimo wszystko warto polubić profil, gdyż intuicja podpowiada nam, że uznana agencja nie może sobie tak po prostu pozwolić na odpuszczenie tego istotnego kanału komunikacji.

 

Marketing sportowy w Polsce (104 fanów)

Najmłodszy fanpage, który nie zdążył jeszcze zdobyć popularności. Stanowi ciekawe uzupełnienie dla pozostałych profili. Warto dodać, że prezentowane są tylko przykłady z Polski, co dla jednych może być zaletą, a dla innych wadą.

 

*Pod uwagę braliśmy wyłącznie profile mające powyżej 100 fanów i działające dłużej niż 3 miesiące.

[Fot. rooster/Flickr]

Marzysz o pracy w branży sportowej?
Rozwiń swoją karierę razem z nami! Akademia PracaSport.pl to pierwsza w Polsce, internetowa platforma edukacyjna dla osób z branży sportowej. Zdobędziesz nową wiedzę i umiejętności, które przybliżą Cię do wymarzonej pracy w sporcie.

Kliknij i dowiedz się więcej

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *