Poznaj wyniki ankiety i ramowy program kursu “Dziennikarstwo sportowe”

Damian Jursza

Damian Jursza

Test

252 zapisane osoby, 132 wypełnione ankiety i 11 bloków tematycznych składających się na finalny program kursu – tak w skrócie wygląda podsumowanie ostatnich działań Akademii PracaSport.pl. Wkrótce ruszą oficjalne zapisy na kurs “Dziennikarstwo sportowe” i ustalona zostanie ostateczna cena. Wy też nie możecie się doczekać?

Pracując nad programem kursu, postanowiliśmy zaangażować was w jego współtworzenie. Do ponad 200 osób, które zapisały się poprzez stronę Akademii PracaSport.pl wysłaliśmy ankietę z prośbą o ocenę przydatności konkretnych bloków tematycznych oraz odpowiedź na pytanie otwarte – o najbardziej istotne zagadnienia jakie powinien uwzględniać kurs.

Z ankietą zapoznało się 181 z was, z czego finalnie wypełniły ją 132 osoby –  którym bardzo dziękujemy. Większość zrobiła to z poziomu komputera, 31 osób korzystało z telefonu, a dwie użyły do tego tabletu. W kontekście kursu, który odbywać się będzie on-line są to dla nas interesujące dane.

ankieta

W tym miejscu musimy się do czegoś przyznać… W mailu z linkiem do ankiety pomyliliśmy się szacując czas jaki będziecie potrzebować na jej wypełnienie. ;-) Zakładaliśmy, że zajmie to 2 minuty, tymczasem średnio trwało to o ponad minutę więcej.

Wyniki ankiety – czego chcecie się nauczyć?

Same wyniki okazały się dla nas bardzo pozytywnym zaskoczeniem. Jeśli jesteście zainteresowani, to dokładny raport znajdziecie tutaj.

Wszystkie bloki tematyczne uzyskały bardzo wysokie oceny. Najniższy wynik (dotyczący zagadnień związanych z własnym blogiem/stroną internetową) to aż 4,67 w skali sześciostopniowej! Natomiast aż cztery tematy (praca w terenie, przeprowadzanie wywiadów, kierowanie swoją karierą, social media) zostały ocenione powyżej 5,00. Najważniejszym dla was zagadnieniem, ze średnią 5,33, okazało się kierowanie własną karierą.

ankieta02

Na pytanie otwarte o najbardziej istotne zagadnienia odpowiadaliście dość przewidywalnie. Najczęściej przewijały się tematy, które ocenialiście wcześniej. Dla jednych najważniejsze było kierowanie własną karierą, dla innych przeprowadzenie wywiadów czy umiejętności związane z SEO oraz social media. Zdarzały się jednak dość oryginalne odpowiedzi jak:

“Zaskoczcie mnie”

“[…]Poznanie nowych funkcji związanych z przeglądarki internetowymi[…]”

“Zminimalizowanie błędów związanych z pracą pod presją”

Przedstawiamy ramowy program kursu

Każdy z obecnych w ankiecie tematów spotkał się z Waszym zainteresowaniem, dlatego też postanowiliśmy, że zakres kursu będzie bardzo szeroki. Planujemy podzielić program na 11 bloków, w których przedstawimy następujące aspekty:

 • Research przed napisaniem artykułu,
 • Praca w terenie,
 • Organizacja pracy i narzędzia,
 • Przeprowadzenie wywiadów,
 • Poprawność językowa,
 • Optymalizacja treści pod kątem wyszukiwarek (SEO),
 • Analiza i monitoring statystyk,
 • Kierowanie swoją karierą,
 • Aspekty prawne,
 • Własny blog i strona internetowa,
 • Media społecznościowe.

Co dalej?

Zainteresowanie kursem wyraziły 252 zapisane osoby. Są to czytelnicy bloga PracaSport.pl, gdyż poza nim Akademia nie była jeszcze promowana. Dziękujemy wszystkim osobom, które zapisały się na listę, wypełniły ankietę czy opisały nam drogą e-mailową swoje oczekiwania odnośnie kursu. W ostatnim czasie dowiedzieliśmy się o was naprawdę sporo, wasze uwagi były bezcenne i jesteśmy bardzo zadowoleni, że mogliśmy się lepiej poznać. Zrobimy co w naszej mocy, by kurs spełnił pokładane w nim oczekiwania.

W przeciągu najbliższego miesiąca zostanie ustalona finalna cena kursu, a także uruchomimy już oficjalne zapisy. O szczegółach będziemy informować na bieżąco.

Jeżeli jesteś zainteresowany udziałem w kursie, pamiętaj aby zapisać się na listę na stronie akademia.pracasport.pl.

Jak powstała ankieta?

Tworząc ankietę korzystaliśmy z systemu Typeform. Narzędzie to pozwala w łatwy i szybki sposób przygotować atrakcyjny formularz – można skorzystać z gotowych szablonów, jak i też dostosować wszystkie parametry ręcznie.

W podstawowym zakresie Typeform jest dostępny w wersji darmowej.

Tego typu przydatnych narzędzi w internecie jest mnóstwo, dlatego będzie to ważna część naszego kursu. Przedstawimy ciekawe i proste aplikacje, które na pewno przydadzą się w codziennej pracy dziennikarskiej.

Nie przegap wymarzonej pracy!
Najlepsze oferty co wtorek na Twoim mailu.