Michał Pol

Dziennikarze sportowi

Test

Rocznik: 1969
Pochodzenie: Warszawa
Pseudonim: Polsport
Wykształcenie: filologia klasyczna (nie ukończył)
Ulubione dyscypliny: piłka nożna, sporty olimpijskie
Redakcja bazowa: Kanał Sportowy
Na Twitterze od: maj 2009

Michał Pol to bardzo popularny dziennikarz sportowy. Współzałożyciel Kanału Sportowego.

W latach 2013-2017 redaktor naczelny Przeglądu Sportowego. Do września 2019 roku dyrektor programowy segmentu sport w Grupie Onet-RASP.

Wcześniej przez niemal 20 lat związany z Gazetą Wyborczą i serwisem Sport.pl. Swoją przygodę z dziennikarstwem rozpoczął od Igrzysk Olimpijskich w Lillehammer.

Przez długi okres czasu gospodarz programu Misja Futbol i gorący entuzjasta programów wideo w grupie Onet-RASP. Częsty gość stacji telewizyjnych podczas audycji poświęconych piłkarskiej Lidze Mistrzów.

Michał Pol był jednym z pierwszych propagatorów blogosfery i Twittera w branży sportowej w Polsce. W 2007 roku założył bloga Polsport. Prowadzi popularny kanał na YouTube – Polsport – Michał Pol. Znany z częstego używania takich haseł jak: “influencerski głos w państwa domach”, “liderzy piłkarskiej opinii” czy zwrotów typu: “influencerzy”, “mejweni”, “patomejweni”.

Pod koniec 2019 roku razem z Mateuszem Borkiem, Tomaszem Smokowskim i Krzysztofem Stanowskim ogłosił otwarcie wspólnego kanału na YouTube.

Z czasem ich wspólny projekt Kanał Sportowy stał się jednym z najpopularniejszych polskich kanałów sportowych na YouTube.

Attache prasowy polskiej reprezentacji podczas Igrzysk Paraolimpijskich w Rio de Janeiro 2016 i Pyeongchang 2018.

Ambasador marki bukmacherskiej ETOTO.

Od jesieni 2019 r. partner w agencji Sport Brokers.

Od września 2019 roku współpracuje z biurem turystycznym Weszło Travel jako przewodnik grup VIP podczas zagranicznych wycieczek.

Jego ulubioną zagraniczną ligą jest Premier League.

Michał Pol – wywiady

Dziennikarz był gościem programu As Wywiadu, gdzie opowiadał m.in. o swojej pracy w mediach.

Wystąpił również na kanale “Równo z Trawą”, gdzie udzielił bardzo długiego wywiadu, opowiadając m.in. o swojej działalności na YouTube.

Odbiór nagrody Grand Press Digital w 2013 roku.

 

 

Nie przegap wymarzonej pracy!
Najlepsze oferty co wtorek na Twoim mailu.