Adam Kotleszka

Dziennikarze sportowi

Rocznik: 1988
Pochodzenie: Koło
Wykształcenie: dziennikarstwo sportowe
Ulubione dyscypliny: piłka nożna, sporty ekstremalne, sporty siłowe, boks
Redakcja bazowa: Weszło
Na Twitterze od: lipiec 2014

Adam Kotleszka to dziennikarz i komentator sportowy. Udziela się aktywnie w wielu mediach jak Eurosport, TVP Sport, Weszło czy Kanał Sportowy.

Przygodę z dziennikarstwem rozpoczął w wieku 15 lat od muzycznego internetowego radia. Później przez wiele lat śledził rozgrywki amerykańskiej ligi MLS i pisał o nich dla różnych stron internetowych. W ten sposób dał się zauważyć pierwszym czytelnikom.

Poza pisaniem relacjonował mecze MLS dla słuchaczy radia internetowego “TakSięGra.FM”, a także wraz z Tomaszem Moczerniukiem prowadził podcast “MLS Po Polsku”.

Od 2015 roku współpracuje z Eurosportem, a od 2017 roku ze Sportklubem. Następnie dołączył do redakcji Weszło FM (2018) oraz TVP Sport (od mundialu 2018 r. w Rosji).

Na YouTube prowadzi Magazyn Lig Egzotycznych, gdzie wraz z zaproszonymi gośćmi opowiada o piłce nożnej w mało popularnych ligach świata.

W młodości uprawiał piłkę nożną. Ma na swoim koncie występy na poziomie IV ligi. Obecnie częściej niż na boisku, spotkać go można na siłowni. Trener personalny.

Miłośnik punk rocka, często korzystający z koncertowej oferty muzycznych zespołów.

W wolnych chwilach stara się realizować marzenia dotyczące egzotycznych podróży.

Nie przegap wymarzonej pracy!
Najlepsze oferty co wtorek na Twoim mailu.