Krzysztof Stanowski

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Krzysztof Stanowski na Twitterze: https://twitter.com/K_Stanowski
Liczba obserwujących: 417 253

Rocznik: 1982
Pochodzenie: Warszawa
Pseudonim: Stan, Stano
Ulubione dyscypliny: piłka nożna
Redakcja bazowa: Weszlo, Kanał Sportowy
Na Twitterze od: luty 2013

Krzysztof Stanowski to jeden z najpopularniejszych dziennikarzy sportowych. Założyciel portalu Weszlo.com i radia internetowego Weszlo.FM. Od października 2013 roku do września 2019 roku felietonista Przeglądu Sportowego.

Ze strony prowadzonej przez jednego autora, Stanowski stworzył prężnie rozwijającą się grupę medialną, w której skład wchodzą serwis sportowy, serwis esportowy, radio sportowe, gra „Ustaw Ligę”, magazyn papierowy wydany z okazji mundialu w Rosji i własna drużyna piłkarska KTS Weszło.

Pod koniec 2019 roku razem z Mateuszem Borkiem, Tomaszem Smokowskim i Michałem Polem ogłosił otwarcie wspólnego kanału na YouTube.

W swoich redakcjach często stawia na młodych, niedoświadczonych jeszcze dziennikarzy. Przykładowo w Weszło od samego początku mocno wspierał Tomasza Ćwiąkałę czy Jakuba Białka.

Przygodę z dziennikarstwem rozpoczął w wieku 14 lat w Przeglądzie Sportowym. Pisał także dla Super Expressu, Dziennika, Magazynu Futbol i Futbolnews.

Książki

Dziennikarz jest autorem aż 4 książek o tematyce piłkarskiej:

  • „Kowal. Prawdziwa historia”,
  • „Andrzej Iwan. Spalony”,
  • „Szamo”,
  • „Stan Futbolu”.

Trzy pierwsze to biografie byłych piłkarzy: Wojciecha Kowalczyka, Andrzeja Iwana i Grzegorza Szamotulskiego, czwarta to autorskie spojrzenie na futbol samego autora. Zdaniem samego Stanowskiego najlepszą pozycją, którą napisał jest biografia Iwana.

W czerwcu 2021 roku do sprzedaży trafiła wspólna książka z Robertem Mazurkiem pt. „Kmioty Polskie”. To zbiór humorystycznych wierszy. Tomik sprzedał się w ekspresowym tempie w nakładzie 11 019 sztuk, a zysk ze sprzedaży tej nietypowej publikacji został przekazany na cele charytatywne.

Krzysztof Stanowski – prywatnie

Prywatnie dziennikarz kibicuje FC Barcelonie, a w młodości był sympatykiem Legii Warszawa.

Przyjaźni się z wieloma postaciami ze świata piłki. Do jego najbliższych przyjaciół należą Czesław Michniewicz, Maciej Sawicki i Grzegorz Szamotulski.

Krzysztof Stanowski – wywiady

Posłuchaj rozmowy z Krzysztofem Stanowskim w Olek Wandzel Podcast.

Założyciel Weszło był gościem programów As Wywiadu oraz Futbolownia, gdzie opowiadał o swojej przygodzie z dziennikarstwem.

W kwietniu 2021 roku Stanowski był gościem Tomasza Smokowskiego w programie „Mój pierwszy raz” na Kanale Sportowym.

W lipcu 2021 roku dziennikarz był gościem newonce.radio w audycji „Rozmowy Wojewódzki & Kędzierski”. Rozmowę można odsłuchać na Spotify.

Znasz już Akademię PracaSport.pl?
Jeśli pracujesz w sporcie lub jest to Twoim celem, nasza platforma edukacyjna jest właśnie dla Ciebie. Już ponad 1000 osób wzięło udział w internetowych kursach dla branży sportowej. Uczymy praktycznych aspektów z zakresu marketingu, dziennikarstwa, social media czy efektywnej pracy. Ponad 98% uczestników poleciłoby kurs swoim znajomym! Kliknij tutaj i wybierz czego chcesz się nauczyć.

Komentarze