Odwaga pomaga w niepewnych czasach

PracaSport.pl

PracaSport.pl

Test

2020 rok upłynął pod znakiem pandemii, która nadal nie odpuszcza. Wiele branż musi sobie radzić w nowych, trudnych okolicznościach. Jak wygląda sytuacja u lidera branży bukmacherskiej w Polsce?

STS, bo to o nim mowa, od lat wraz z Fortuną dominują na polskich rynku legalnych zakładów bukmacherskich. Te dwie największe i najstarsze firmy „wykroiły” największą część tortu. Choć krajobraz w ostatnim czasie się zmienia, licencję na działalność w Polsce ma już ponad dwadzieścia podmiotów, to STS trzyma się mocno, mimo, albo dzięki działalności w wielu obszarach.

Przygotowani na trudne czasy

Najpierw kilka faktów. Lider branży bukmacherskiej 2020 roku zakończył na plusie i odrobił straty z wiosennego lockdownu, który „zamroził” również i sport. Stało się tak m.in. dzięki temu, że kilka lat temu STS jako pierwszy w Polsce mocno poszedł w kierunku esportu. Sporty elektroniczne stały się coraz popularniejsze i zanotowały spory wzrost ostatniej wiosny. Do tego należy dodać sporty wirtualne, czy alternatywne rozgrywki piłkarskie, które były w ofercie, gdy tradycyjny sport niemal w całości został zastopowany. Firma od lat przygotowywała się na niespodziewany kryzys i to zaprocentowało.

Bonusy, inwestycje, technologie

A walka o klienta w Polsce jest bardzo zacięta. Skoro tak wiele podmiotów oferuje niemalże to samo, to trzeba się czymś wyróżnić. Czym? Bogata oferta i zróżnicowane zakłady, najlepszy bonus powitalny, dobrze funkcjonująca aplikacja, szybkie wpłaty i wypłaty. To tylko pierwsze z brzegu czynniki mające wpływ na wybór klientów. STS posiada niemal połowę rynku, ale nie zamierza konsumować swojego sukcesu. Od lat firma inwestuje w rozwój technologii i unowocześnienia. Idealnym przykładem jest wykorzystanie innowacyjnego narzędzia betbooser. Sztuczna inteligencja na podstawie zbioru danych statystycznych podpowiada graczom na jakie zakłady warto zwrócić uwagę. Poza tym firma myśli nie tylko lokalnie, ale i globalnie. Stąd prężne działania na rynkach zagranicznych, wszędzie tam, gdzie liczna jest polonia. Inni bukmacherzy skupiają się na tym co tu i teraz. Patrzą na ofertę, myślą o działaniach marketingowych, analizują, czy są na plusie, czy na minusie. My przez 5 lat wydamy 20 mln euro na rozwój technologii. Klient w Polsce, mając taką usługę jak bukmacherkę, w której u wszystkich są podobne kursy, patrzy na brand, rodzaje płatności, wygodę wynikającą z korzystania z aplikacji. To jest to, co się liczy – podkreślał w wywiadzie dla portalu spidersweb.pl prezes Mateusz Juroszek.

Miliardy obrotów, miliony do budżety

Ale nie jest też tak, że pieniądze „idą” jedynie na inwestycje i rozwój. STS chce być kojarzony z polskim sportem i to tym na najwyższym poziomie. Stąd umowa z reprezentacją Polski w piłce nożnej, z Polską Ligą Siatkówki, czyli sześcioma klubami Ekstraklasy. Do tego dochodzi działalność fundacji Sport Twoją Szansą, która pomaga sportowcom, którzy z różnych przyczyn losowych lub finansowych nie są w stanie wziąć udziału w zawodach o randze krajowej i międzynarodowej. Poza tym trzeba pamiętać też o obowiązkach legalnych bukmacherów w Polsce, czyli o 12-procentowym podatku od każdego postawionego zakładu, niezależnie czy wygra gracz, czy środki trafią do bukmachera. Sumy wpłacane do budżetu państwa z roku na rok rosną. Według informacji Stowarzyszenia Graj Legalnie 19 firm bukmacherskich posiadających zezwolenie Ministra Finansów na urządzanie zakładów wzajemnych w Polsce w 2020 roku wygenerowało obroty na poziomie ponad 7,2 mld zł, a z tytułu podatku od gier do kasy państwa trafiło ponad 800 milionów złotych. Warto pamiętać, że wciąż sporą część rynku zajmuje tzw. szara strefa. Jak widać funkcjonowanie w tej branży do łatwych nie należy i jest bardzo kosztowne. Obowiązuje zasada, że kto stoi ten się cofa. Rynek jest więc bardzo ciekawy i warto śledzić, jak sobie radzą poszczególne firmy.

Udział w nielegalnych grach hazardowych jest karany. STS S.A. (dawniej Star-Typ Sport Zakłady Wzajemne Spółka z o.o.) posiada zezwolenie wydane przez Ministra ds. Finansów Publicznych na urządzanie zakładów wzajemnych. Hazard związany jest z ryzykiem.

Nie przegap wymarzonej pracy!
Najlepsze oferty co wtorek na Twoim mailu.