Jak znaleźć pracę podczas pandemii?

Damian Jursza

Damian Jursza

Test

Skutkiem ubocznym Covid-19 jest rozwój pracy zdalnej. W internecie zarobisz bez problemu. Ciekawe możliwości dają choćby zakłady bukmacherskie PayPal.

Branża bukmacherska to w sumie ciekawe rozwiązanie dla wszystkich fanów sportowych wrażeń, którzy akurat poszukują pracy. W tym miejscu od razu na myśl przychodzi możliwość profesjonalizacji obstawiania zdarzeń. Jednak warto pamiętać, że nie jest to łatwy kawałek chleba, co dobitnie pokazują statystyki. – W ten sposób etatowo pieniądze zarabia tylko dwa procent typerów. Aby zostać profesjonalnym graczem, trzeba wykazać się odpowiednio dużym doświadczeniem, ogromną sportową wiedzą, zmysłem analitycznym, a także pewnymi predyspozycjami – wyjaśnia Irenka Zając, ekspert serwisu Mightytips.pl.

Jednak jeśli takie rozwiązanie z różnych względów nie wchodzi w grę, a jednak chciałbyś związać swoją przyszłość z branżą bukmacherską, możesz zostać ekspertem dzielącym się swoimi przemyśleniami z innymi typerami. Zwłaszcza, że jest o czym mówić, bo zakłady sportowe to niesamowicie obszerny dział pełen ciekawych tematów. Od aspektów sportowych, przez finansowe, po elementy czysto techniczne.

Warto się z innymi dzielić wiedzą na temat aplikacji bukmacherskich, najatrakcyjniejszych typów, czy najbezpieczniejszych metod płatności. Jeśli chodzi o zakłady bukmacherskie paypal w kilku przypadkach jest do naszej dyspozycji, tak samo, jak i inne elektroniczne portfele. Warto o nich dowiedzieć się więcej i uświadomić sobie z jak dużym buforem bezpieczeństwa mamy do czynienia. Dlatego rola eksperta w świecie bukmacherskim jest tak ważna, a zarobki z zakładów całkiem okazałe.

Jak znaleźć pracę podczas pandemii?

Zakłady bukmacherskie to oczywiście niejedyna branża, gdzie z powodzeniem możemy poszukiwać pracy. Wybuch pandemii sprawił, że w sieci pojawiło się znacznie więcej ofert, ponieważ cały świat uświadomił sobie, że można pracować zdalnie, a w celu znalezienia idealnego pracownika warto penetrować znacznie większe obszary niż tylko miasto, w którym stacjonuje dana firma. Praca w internecie kwitnie, dzięki czemu nie jesteśmy skazani na uciążliwe przeprowadzki, czy skazywanie się na słabo płatny fach w miejscu zamieszkania.

Poniżej przedstawiamy najciekawsze w naszej opinii możliwości zarabiania pieniędzy podczas pandemii w internecie.

  • Freelancer
  • Kryptowaluty
  • Vloger/Bloger
  • Wypełnianie ankiet
  • Sklep internetowy
  • Administrator kont społecznościowych
  • Zakłady bukmacherskie
  • Programy partnerskie

Jak sami widzicie, możliwości zarabiania pieniędzy w czasie pandemii jest dużo, a to rzecz jasna tylko kropla w oceanie rozwiązań. Wiedząc, gdzie szukać, z łatwością natkniecie się na interesujące oferty pracy.

Jak pracować podczas pandemii? Zostań freelancerem

Pora omówić pierwszy punkt z naszego zestawienia, czyli freelancera. – To praca dająca nieograniczone możliwości zarobkowania. Zacznijmy od tego, że sam dla siebie jesteś szefem przyjmującym wybrane zlecenia. Freelancering to bycie wolnym strzelcem na rynku pracy, a taka rzecz wielu z nas po prostu odpowiada – tłumaczy Irenka Zając, o której więcej można przeczytać tutaj.

Freelancer korzysta z serwisów ogłoszeniowych, gdzie może znaleźć oferty pracy, bądź zlecenia od różnych podmiotów. Nieważne, czy specjalizujesz się w copywritingu, programowaniu, grafice komputerowej, tworzeniu stron internetowych, obsłudze mediów społecznościowych, w internecie czeka na Ciebie cała masa ofert.

Pracy w takim zakresie nie brakuje tutaj od lat, a pandemia sprawiła, że jest jej jeszcze więcej. Zarobki będą tutaj zależeć przede wszystkim od naszych umiejętności, a także wyrobionej renomy. Początki nie są łatwe, ale z czasem możemy się wyceniać na coraz więcej. Jeśli znamy się na rzeczy, na brak pracy nie powinniśmy narzekać.

Praca w internecie: kryptowaluty

Dla zdecydowanej większości z nas może się to okazać temat zbyt trudny do podjęcia, ponieważ już na samym wstępie jest on bardzo wymagający, zarówno pod względem finansowym, jak i merytorycznym. Aby wejść do świata kryptowalut, trzeba się po prostu znać na rzeczy. A możliwości zarobkowania w tej branży nie brakuje.

Oczywiście możemy się stać górnikami, kupić sprzęt, przygotować się na drakońskie rachunki za prąd i zacząć kopać kryptowaluty. Jednak ta działka się tutaj nie kończy, bo do naszej dyspozycji jest również kilka innych możliwości zarobkowych związanych z kryptowalutą. Zaliczymy do nich choćby handel kryptowalutami, arbitraż, prowadzenie kantoru, tworzenie serwera Masternode, pożyczki, jak również wejście w branżę edukacyjną. W internecie nie brakuje wielu ciekawych ofert pracy ściśle związanych z kryptowalutami.

Administrator kont społecznościowych

Kolejną ciekawą opcją na zarabianie pieniędzy bez wychodzenia z domu w czasie pandemii jest koordynowanie działań w mediach społecznościowych dla firm. Decydując się na taki krok możesz dodatkowo szukać pracy w ramach podmiotów, które dobrze radzą sobie w czasie pandemii.

Świetnym rozwiązaniem będzie na przykład wejście w branżę gier komputerowych, sklepów internetowych, czy aplikacji mobilnych, które są odporne na pandemię. W przypadku pojawienia się kolejnego lockdownu nie jesteś zagrożony utratą dochodów z dnia na dzień, jak by to miało miejsce w przypadku prowadzenia social mediów na przykład szkółek piłkarskich, ośrodków wystawienniczych, czy branży fitness.

Warto przemyśleć dobór klientów i postawić w tym aspekcie na rozwój osobisty, by wyróżnić się na rynku pracy szerokim zakresem umiejętności.

***
Pandemia koronawirusa wyrządziła na świecie wiele złego, ale co najmniej jedną rzecz zmieniła na lepsze. Chodzi o podejście zarówno pracodawców, jak i pracowników do pracy. Ta, dzięki dużej przepustowości internetu, jest obecnie znacznie bardziej na wyciągnięcie ręki, niż kiedykolwiek wcześniej. Jak znaleźć pracę w czasie pandemii?

Wystarczy wpisać to zapytanie w wyszukiwarkę, a już po chwili otrzymamy tysiące ciekawych odpowiedzi. Jeśli tylko odpowiada nam praca zdalna, niekoniecznie na etat, znalezienie dobrego zatrudnienia w czasach Covid-19 nie stanowi większego problemu.

Nie przegap wymarzonej pracy!
Najlepsze oferty co wtorek na Twoim mailu.