Ruszamy ze Slackiem PracaSport!

Damian Jursza

Damian Jursza

Test

Właśnie wystartował Slack PracaSport. Docelowo ma być to największe miejsce w sieci integrujące ludzi pracujących w branży sportowej w Polsce. Wspólnie chcemy stworzyć społeczność otwartą na dyskusje i wymianę doświadczeń.

Kiedyś były to kanały IRC, później fora dyskusyjne, wreszcie grupy na Facebooku. Teraz największe międzynarodowe społeczności integruje Slack. Więcej o samej aplikacji Slack przeczytasz w tym miejscu.

Slack PracaSport jest otwarty na czytelników bloga i zgłoszenie może wypełnić każdy. Zależy nam jednak na merytorycznych dyskusjach, dlatego w formularzu należy podać: prawdziwe imię i nazwisko, e-mail, adres profilu LinkedIn (opcjonalnie) oraz w kilku zdaniach opisać swoje doświadczenie zawodowe.

Wszystkie zgłoszenia rozpatrywane są ręcznie przez moderatorów i jednym warunkiem przystąpienia jest wykazanie swojego związku z branżą sportową.

Dlaczego Slack, a nie grupa na Facebooku czy Linkedin?

Nie chcieliśmy, aby przynależność do społeczności była zależna od posiadania profilu w jakimkolwiek serwisie social media. Zdecydowana większość z Was ma zapewne konto na Facebooku, ale nie każdy chce, aby jego profil prywatny był łączony z dyskusjami zawodowymi.

Na Facebooku od kilku lat istnieje grupa poświęcona marketingowi sportowemu, ale ostatnio bardzo często służy do spamowania mało ciekawymi artykułami, a w dyskusjach bierze udział jedynie 20, ciągle tych samych osób. Oczywiście zdarzają się tam także wartościowe i merytoryczne dyskusje i komentarze. Giną jednak w newsfeedzie wśród wpisów znajomych oraz postów polubionych fanpage’y. Taki niestety urok Facebooka.

Z kolei LinkedIn w Polsce dopiero raczkuje, wiele osób z branży nie ma tam konta, a jeśli ma, to zagląda tylko 1-2 razy w tygodniu. Niewykluczone jednak, że to LinkedIn w przyszłości będzie najlepszym miejscem do tego typu dyskusji.

Slack to ciągle powiew świeżości, przynajmniej w Polsce. Oczywiście nowe miejsce wymaga przyzwyczajenia się oraz wyrobienia sobie nawyku zaglądania tam. W przypadku Slacka, dzięki jego prostocie i naprawdę udanej aplikacji mobilnej, powinno przyjść to bezboleśnie.

Narzędzie wykorzystuje wiele rozwiązań znanych z serwisów społecznościowych jak: emotikony, polubienia czy tagowanie użytkowników.

Bez Waszego zaangażowania inicjatywa nie ma sensu

Zdajemy sobie sprawę, że wchodząc na stronę Slacka PracaSport wielu z Was ma wobec tego miejsca duże oczekiwania. To dobrze. Mają tam być ciekawe case studies, wymiana doświadczeń, oferty pracy i wiele więcej. Cała inicjatywa nie będzie miała jednak sensu bez Was. Bez dzielenia się wiedzą, merytorycznych dyskusji, trafnych pytań i rzeczowych odpowiedzi. Stąd też manifest, który zawiera podstawowe zasady, których respektowania oczekujemy.

Gorąco zachęcamy nie tyle do samej rejestracji, ale przede wszystkim do aktywności.

Na początku do dyspozycji będzie kilka kanałów tematycznych, które – mamy nadzieję – szybko zapełnią się ciekawymi wątkami. Z czasem, w razie potrzeby, chętnie utworzymy kolejne kanały.

Do zobaczenia na Slacku PracaSport!

 

Nie przegap wymarzonej pracy!
Najlepsze oferty co wtorek na Twoim mailu.