Andrzej Twarowski

Dziennikarze sportowi

Test

Rocznik: 1971
Pochodzenie: Warszawa
Pseudonim: Twaro
Ulubione dyscypliny: piłka nożna
Redakcja bazowa: Viaplay
Na Twitterze od: październik 2014

Andrzej Twarowski to popularny to dziennikarz i komentator sportowy. Od połowy lat 90. z krótką przerwą (2017-2018) do jesieni 2022 roku związany z telewizją Canal + Sport. Od listopada 2022 roku współpracuje z platformą Viaplay.

Do listopada 2020 roku przez wiele lat Twarowski był współgospodarzem programu Liga + Ekstra, który najpierw prowadził z Tomaszem Smokowskim, a następnie z Krzysztofem Marciniakiem.

Komentator jest autorem kultowego już powiedzenia: „Siadamy głęboko w fotelach, zapinamy pasy i startujemy”, którym rozpoczynał transmisje z hitowych spotkań angielskiej Premier League.

Jeden z inicjatorów powstania radia internetowego ZapinamyPasy.pl, które po paru miesiącach (2017-2018) z powodu wycofania się inwestora zakończyło swoją działalność.

Wspólnie z Rafałem Nahornym tworzą lubiany przez telewidzów duet komentatorów ligi angielskiej.

W 2020 roku współpracował z redakcją newonce.sport.

Sympatyk klubu Blackburn Rovers.

Andrzej Twarowski – wywiady

Komentator był gościem kanału 97kubakacz, gdzie opowiedział o swoich początkach w Canal +.

Dziennikarz był również gościem programu Futbolownia.

Andrzej Twarowski – ulubieni piłkarze

Podczas jednego z wywiadów dziennikarz  przedstawił jedenastkę złożoną ze swoich ulubionych zawodników. Znalazły się w niej takie tuzy jak Casillas, Platini, Messi, Maradona czy Cristiano Ronaldo.

Andrzej Twarowski – Turbokozak

W grudniu 2019 roku dziennikarz wziął udział w programie Turbokozak. Co ciekawe odnotował wynik, którego nie powstydziliby się piłkarzy Ekstraklasy! Warto dodać, że przed laty “Twaro” uchodził za najlepszego piłkarza wśród dziennikarzy. Jak dokładnie wyglądał występ w telewizyjnym programie prowadzonym przez Bartosza Ignacika możesz zobaczyć poniżej:

Nie przegap wymarzonej pracy!
Najlepsze oferty co wtorek na Twoim mailu.