Krzysztof Marciniak

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Krzysztof Marciniak na Twitterze: https://twitter.com/Marciniak_k
Liczba obserwujących: 80 025

Rocznik: 1985
Pseudonim: Mr. Nice
Ulubione dyscypliny: piłka nożna
Redakcja bazowa: Canal + Sport
Na Twitterze od: listopad 2012

Krzysztof Marciniak to dziennikarz i komentator sportowy. W Canal + Sport pracuje nieprzerwanie od 2011 roku. Z roku na rok staje się coraz ważniejszym ogniwem tej stacji.

Najpierw razem z Andrzejem Twarowskim, a następnie (od listopada 2020 r.) z Bartoszem Gleniem prowadzi co niedzielę flagowy program: Liga + Ekstra.

Jako komentator specjalizuje się w lidze francuskiej i polskiej.

Wcześniej pisał do tygodnika “Piłka Nożna” oraz przez dwa lata pracował w telewizji Orange Sport.

W Canal + promowany jako naturalny następca Tomasza Smokowskiego.

Krzysztof Marciniak – wywiady

O swojej przygodzie z dziennikarstwem opowiada na kanale „Równo z trawą”.

Komentator Canal + był też gościem audycji w studenckim radiu Meteor, gdzie poruszone zostały m.in. tematy związane z pracą w dziennikarstwie sportowym.

 

3 komentarze

 1. andrzej grobelny Odpowiedz

  Panie Krzysztofie, chciałbym wrócić do karnych podyktowanych za zagranie reką….Proszę porównać zagranie ręką w meczu Stali z Legią,,,,z meczem Celtic -Hearts.
  Zawodnik wyskoczył w górę, więc naturalnie miał rece w górze, był odwrócony tyłem (gdzieś ok. 1metra) do zawodnika który główkował i nabił jego rękę (nawet nie widział przeciwnika) ….sędzia podyktował karnego…
  Sędzia Stępniewski….by nie uznał karnego… Ja uważam, że każda ręka powinna być karana rzutem karnym….uciełoby to spekulacje….Zawodnik rozpoczynający grę w piłkę nożną ma świadomość że gra się tylko nogami….A tak czekamy na interpretację sędziego…..Druga sprawa to sędzia powinien sam zobaczyć na VAR-ze czy to ze podyktował karnego było słuszne…Pozdrawiam Andrzej Grobelny

 2. Marciniak uwazaj żebyś sobie krzywdy językiem nie zrobił. Zastanów się zanim coś powiesz bo sie kompromitujesz dzieciaku.

 3. 1. Pan Marciniak i koledzy ze stacji Canal+! Kto Was Panowie w szkole uczył języka polskiego! Przypominam:
  w czasownikach w l. mn. w czasie przeszłym, czyli z końcówkami -liśmy, -liście, -łyśmy, -łyście a także w słowach pochodzenia obcego akcent w j. polskim przypada na 3 -ią sylabę od końca. Przyje- cha -liśmy, a nie
  przyjecha- liś-my, wy-gra-liście, a nie wygra-liś-cie, mate-ma-tyka, a nie matema- ty-ka, sta-tys-tyka, a nie statys-ty-ka.
  2. Sądziłem, że po roku zmienicie tą kompletnie nieczytelną grafikę podczas transmisji meczów ekstraklasy. Od początku meczu jest zawsze 8:8, a Raków ma 3 czerwone kartki. Ludzie ! Przekreślone 0 stosowano 60 lat temu w lampowych komputerach. Zobaczcie puchar Polski na Polsacie – zawsze wiem kto z kim gra ,bo przy wyniku są czytelne paski symbolizujące kolory strojów. Również obrazowanie przebiegu meczu na sznurku kojarzy się tylko z suszącymi się (za przeproszeniem) gaciami na balkonie. A po meczu ta plansza z kolorami boisk -co to jest? Komentatorzy gdy ją widzą to milkną.

Komentarze