Andrzej Kostyra

Dziennikarze sportowi

Pochodzenie: Ryki
Wykształcenie: prawo
Ulubione dyscypliny: boks, futbol amerykański, tenis, piłka nożna
Redakcja bazowa: Super Express
Na Twitterze od: marzec 2015

Andrzej Kostyra to doświadczony i ceniony dziennikarz oraz komentator sportowy. Szef działu sportowego w Super Expressie. Komentator boksu w telewizji Polsat.

View this post on Instagram

Tak wygląda dzień pracy w dzienniku ogólnopolskim. Planowanie, pisanie, wybór zdjęć. Jutro w @superexpress_se.pl superciekawy artykuł – jako jedyni rozmawialiśmy z Krzysztofem Świostkiem – ocalałym pasażerem Forda Scorpio, w którym zginęli dwaj złoci medaliści olimpijscy – Władysław Komar i Tadeusz Ślusarski. Równo 20 lat temu na DK3 między Goleniowem i Międzyzdrojami. O 17:50. To była największa tragedia w dziejach polskiego sportu. Świostek przez 20 lat nie chciał mowić o wypadku, to była i wciąż jest dla niego trauma. Po dwóch dekadach opowiedział nam, jak wyciągnął z płonącego samochodu Władka i Tadeusza. Cytat: „Słyszę głos Ślusarskiego: o k****, zobacz, co on robi. Moment. Bum. Sekunda. Uderzenie auta zjeżdżającego na nasz pas. Działałem w amoku.” Więcej w jutrzejszym Super Expressie. Pokazujemy ostatnie zdjęcia żyjących Ślusarskiego i Komara. Miałem zaszczyt obu dobrze znać. Z Władkiem się kolegowaliśmy. W naszej dziennikarskiej drużynie FC Publikator rozegrał kilkadziesiąt meczów. Niech spoczywają w pokoju. Brakuje ich. Wspaniali sportowcy, wspaniali ludzie. #superexpress #journalist #exclusive #interview #job #onthejob #andrzejkostyra #kostyra #KOstyraSE #gazeta #newspaper #daily #memory #sad #smutek

A post shared by Andrzej Kostyra (@akosekos) on

Przygodę z dziennikarstwem rozpoczynał w warszawskim oddziale “Sportu”, następnie pracował w Telewizji Polski. W przeszłości pracował także m.in. dla Sukcesu, Wizji Sport, TVN, Przeglądu Sportowego.

Od 2017 roku dla Super Expressu prowadzi autorski kanał na YouTube – KOstyra SE.

Przez wiele lat relacjonował gale bokserskie wspólnie z Jerzym Kulejem.

Znany z oryginalnych, barwnych komentarzy np. “Ciosy ciężkie, jak polskie obiady Świąt Bożego Narodzenia.”

Autor książki “Walki stulecia. Bohaterowie wielkiego boksu”.

Jego córka Justyna jest również dziennikarką sportową. Specjalizuje się w tenisie i pracuje w telewizji Polsat.

Andrzej Kostyra – wywiady

Dziennikarz był gościem programu As Wywiadu.

Na kanale Bokser.org opowiedział o pracy komentatora sportowego.

Nie przegap wymarzonej pracy!
Najlepsze oferty co wtorek na Twoim mailu.