Michał Kołodziejczyk

Dziennikarze sportowi

Rocznik: 1981
Pochodzenie: Warszawa
Ulubione dyscypliny: piłka nożna, piłka ręczna
Redakcja bazowa: Canal + Sport
Na Twitterze od: grudzień 2014

Michał Kołodziejczyk to uznany dziennikarz sportowy. Od 2015 do 2019 roku redaktor naczelny WP SportoweFakty.  Na przełomie 2019/2020 roku głośno było o jego przejściu do grupy Ringier Axel Springer Polska, gdzie miał zostać redaktorem naczelnym Przeglądu Sportowego.

Ostatecznie od 1 czerwca 2020 roku dyrektor redakcji sportowej Canal+.

Najdłużej w swojej przygodzie dziennikarskiej związany był z Rzeczpospolitą, gdzie spędził ponad 7 lat. Miał tam przyjemność współpracować z takimi dziennikarzami jak: Mirosław Żukowski, Stefan Szczepłek czy Paweł Wilkowicz.

Autor popularnego cyklu wywiadów „Bez Reflektorów”, który ukazuje się co dwa tygodnie w Rzeczpospolitej.

W przeszłości pisał także dla tygodnika Piłka Nożna i Przeglądu Sportowego. Współpracował z Radiem Mazowsze oraz Radiem TokSport. Wspólnie z Andrzejem Janiszem relacjonował spotkania reprezentacji Polski dla Polskiego Radia.

Kołodziejczyk jest częstym ekspertem w programach telewizyjnych. Był stałym gościem ligowego magazynu “Szybka piłka” oraz mundialowego studia.

Prywatnie związany jest z popularną dziennikarką Anitą Werner. To właśnie z nią napisał książkę “Mecz to pretekst. Futbol, wojna, polityka”.  Pozycja została wydana w 2020 roku przez Sine Qua Non.

Dziennikarz jest dużym fanem Roberta Lewandowskiego.

Michał Kołodziejczyk – wywiady

Posłuchaj rozmowy z Michałem Kołodziejczykiem w Olek Wandzel Podcast.

W programie As Wywiadu dziennikarz opowiada o swojej przygodzie z dziennikarstwem.

W październiku 2020 roku, Michał Kołodziejczyk był gościem programu Futbolownia, gdzie obszernie opowiedział jak ze swojej perspektywy postrzega zawód dziennikarza.

Laureat Nagrody im. Bohdana Tomaszewskiego

Nie przegap wymarzonej pracy!
Najlepsze oferty co wtorek na Twoim mailu.