Kuba Polkowski

Dziennikarze sportowi

Rocznik: 1988
Pseudonim: Polkoś
Wykształcenie: dziennikarstwo
Ulubione dyscypliny: piłka nożna
Redakcja bazowa: Foot Truck
Na Twitterze od: lipiec 2009

Kuba Polkowski to dziennikarz sportowy, YouTuber i początkujący dokumentalista specjalizujący się w piłce nożnej. Obecnie najbardziej kojarzony z kanałem Foot Truck.

Od stycznia 2020 roku współpracuje z redakcją newonce.sport.

Współpracuje z telewizją Polsat Sport, gdzie relacjonuje m.in. spotkania Młodzieżowej Ligi Mistrzów.

Swoje treści publikował m.in. w Futbol News, Weszło, Kopalni. Przez dłuższy okres współpracował z telewizją Canal + Sport.

Od 2013 roku do 2018 roku pracował w Departamencie Komunikacji i Marketingu PZPN, rozwijając projekt Łączy Nas Piłka. Najczęściej towarzyszył zgrupowaniem młodzieżowej reprezentacji Polski.

View this post on Instagram

Siedzimy sobie #ProjektMundial #laczynaspilka #worldcup2018

A post shared by Kuba (@kubapolkowski) on

Początkujący dokumentalista. Ma na swoim koncie takie filmy jak: telewizyjny dokument “Barcelona ‘92” oraz “Sofia”, którym w 2017 roku zadebiutował na festiwalu T-Mobile Nowe Horyzonty.

Od stycznia 2019 r. razem z Łukaszem Wiśniowskim rozkręca ich wspólny autorski projekt – kanał Foot Truck. Poza polskimi zawodnikami w Foot Trucku mogliśmy obejrzeć wywiady z zagranicznymi gwiazdami jak m.in. Ronald de Boer (Holandia), Ondrej Duda (Słowacja), Vadis Odjidja-Ofoe (Belgia), Peter Schmeichel (Dania), Fabio Quagliarella (Włochy).

Pasjonat piłki. Z uwagi na to, że ogląda nawet egzotyczne i młodzieżowe rozgrywki, wśród znajomych z branży ma opinię piłkarskiego hipstera.

Fan gier seri FIFA.

Kuba Polkowski – wywiady

Kuba Polkowski był gościem programu “Równo z trawą”.

Nie przegap wymarzonej pracy!
Najlepsze oferty co wtorek na Twoim mailu.