Sprawdź czy mógłbyś zostać sędzią piłkarskim

Damian Jursza

Damian Jursza

Test

Oglądając mecze piłkarskie irytują Cię pomyłki sędziego? Często zdarza Ci się podważać decyzję sędziowskie? Chciałbyś sprawdzić czy nadawałbyś się do roli arbitra? Amatorzy sędziowania będą mogli przetestować swoje umiejętności już 27 marca w Warszawie.

Wszystko w ramach akcji – Warszawskie Mistrzostwa „Zostań Sędzią”. To inicjatywa Studenckiego Koła Naukowego Zarządzania w Sporcie działającego przy Szkole Głównej Handlowej, dzięki której każdy kibic mający ukończone 16 lat, będzie miał szansę sprawdzić swoją wiedzę na temat przepisów piłki nożnej oraz wcielić się w rolę sędziego.

Brzmi dobrze, ale na czym polega cała zabawa?

Pierwszy etap to test składający się z 30 pytań. Uczestnik będzie musiał wykazać się wiedzą dotyczącą podejmowania decyzji w konkretnych sytuacjach boiskowych oraz znajomością bardziej teoretycznych przepisów. Najlepsi w pierwszym etapie przejdą do kolejnej fazy, w której oprócz pytań testowych pojawi się część ustna polegająca na podjęciu decyzji sędziowskiej po obejrzeniu materiału wideo. Uczestnik będzie miał zaledwie 5 sekund na odpowiedź, co pozwoli mu wczuć się w rolę sędziego na boisku. Decydujący etap składa się już wyłącznie z części ustnej. Wygrywa osoba, która zgromadzi największą liczbę punktów we wszystkich trzech fazach konkursu.

Warto dodać, że o poziom merytoryczny konkursu zadba Kolegium Sędziów PZPN.

Czy można coś wygrać?

Jasne, są zawody – jest nagroda. Triumfator Warszawskich Mistrzostw „Zostań Sędzią” będzie mógł towarzyszyć arbitrom podczas finałowego spotkania Pucharu Polski, który zostanie rozegrany na Stadionie Narodowym.

Co poza konkursem?

Oprócz głównej atrakcji – zawodów, każdy z uczestników będzie mógł wziąć udział w wykładzie poświęconym interpretacji kontrowersyjnych decyzji boiskowych. Zajęcia poprowadzi oczywiście profesjonalny arbiter.

Jak się zapisać?

Zapisy startują 16 marca. Więcej informacji na ten temat dostępnych jest  na  fanpagu Warszawskie Mistrzostwa „Zostań Sędzią”. Znajdziesz tam także próbki tego, co może czekać uczestników podczas ich konkursowych zmagań.

Nie przegap wymarzonej pracy!
Najlepsze oferty co wtorek na Twoim mailu.