Rusza Fantasy Liga. Jakie ligi prywatne wybrać?

Na dniach startuje piłkarska liga, zatem ruszają także wirtualne rozgrywki kibiców. Postanowiłem przyjrzeć się ligom prywatnym w Fantasy Liga Wp.pl oraz Fantasy Premier League i polecić Wam te w których rywalizacja zapowiada się ciekawie, a przy odrobinie szczęścia można i wygrać jakąś nagrodę.

Dla tych, którzy totalnie nie wiedzą czym jest Fantasy Liga – mały instruktaż. To gra. W skrócie taki mini wirtualny manager piłkarski. Z realnych zawodników wybieramy 11 podstawowych oraz 4 rezerwowych, ustalamy taktykę, decydujemy kto ma zostać kapitanem itp. Jeśli piłkarze w prawdziwych rozgrywkach zdobywają gole czy notują asysty to na nasze konto wędrują punkty. Rywalizujemy w klasyfikacji generalnej, ale także mniejszych ligach prywatnych utworzonych np. przez znajomych.

Dobra. Przejdźmy do konkretów. W jakich ligach prywatnych warto uczestniczyć?

Fantasy Liga Wp.pl

Rzeźnika Liga Śmiga
Kod ligi: 751922322

Rozgrywki, których administratorem jest dobrze znany piłkarz Legii Warszawa – Jakub Rzeźniczak. W krótkim czasie do ligi zapisało się pół tysiąca drużyn. Najlepszy otrzyma koszulkę Legii z autografami drużyny.

Grana Niedziela
Kod ligi: 858312161

Administratorem ligi jest dobrze znany Krzysztof Marciniak, prezenter i komentator Canal + Sport. W ciągu 19h do ligi zapisało się już pond 900 zespołów. Znając redakcję sportową tej stacji, zwycięzca ligi nie zostanie wypuszczony bez jakiejś nagrody.

Twitteriada!
Kod ligi: 478916117

Liga dla wszystkich ćwierkających. Jeśli lubisz komentować swoje dokonania na Twitterze – to dobrze trafiłeś. Administratorem ligi jest Jacek Stańczyk z redakcji sportowej Wp.pl. Póki co w rywalizacji bierze udział ponad 120 drużyn, w tym kilku znanych dziennikarzy sportowych.

Poland Team
Kod ligi: 759747413

Liga która ma już swoją historię. W poprzednim sezonie zajęła 6. miejsce w klasyfikacji lig prywatnych. Dla czołowych graczy czekają skromne gratyfikacje finansowe oraz puchar i dyplom. Do tej pory zapisało się 170 drużyn.

Swoje ligi mają też m.in. serwisy Ekstraklasa.net, iGol.pl, Lechia.net, Legia.net, Legionisci.com, WislaKrakow.com.

Fantasy Premier League

8th Day League
Kod ligi: 30203-9788

Administratorem ligi jest jeden z najpopularniejszych specjalistów od piłki angielskiej w Polsce – Przemysław Rudzki. Komentarze dotyczące rozgrywek będziecie mogli śledzić na bieżąco na blogu dziennikarza C+ i Faktu. Główną nagrodą w zabawie jest koszulka piłkarska ulubionego klubu oraz książka „Gracz”.

KTBFFH FC U23
Kod ligi: 60799-18170

Teraz coś dla szukających ekstra wrażeń. Liga Michała Zachodnego funkcjonować w tym roku będzie na bardzo ciekawych zasadach. Uczestnicy umówili się, że skład można wybierać tylko z graczy, którzy nie mają więcej niż 23 lata. Na zwycięzcę czeka książka – oczywiście piłkarska. Zainteresowanych zapraszam także na blog Michała.

[Fot. DaveBleasdale/Flickr]

Interesuje Cię praca w branży sportowej?
Sprawdź Akademię PracaSport.pl i nasz wysoko oceniany internetowy kurs dziennikarstwa sportowego. Poprawisz swój warsztat, a także zdobędziesz wiedzę z takich dziedzin jak marketing, SEO, PR, prawo oraz dowiesz się jak kierować swoją karierą i poprawić efektywność pracy.