Pociąg Deyna. PKP jak chce to potrafi

Damian Jursza

Damian Jursza

Test

Rzadko się zdarza, aby polskie marki w ciekawy sposób wykorzystywały sport do swojej promocji. Tym razem swoją akcją pozytywnie zaskoczyło PKP Intercity, które w ten weekend  uruchamia pociąg TLK Deyna.

Pojazd będzie kursował na trasie Łódź Kaliska-Warszawa Wschodnia każdego dnia.

O nazwie składu zadecydowali internauci w głosowaniu na fanpage’u PKP Intercity. Pociąg do Podróży. Propozycja zdobyła ponad 9 tysięcy głosów, zostawiając w tyle inne alternatywy jak “Piotrkowska” czy “Kadr”.

Spośród tych trzech haseł, nazwa Deyna najbardziej ucieszy kibiców sportu, ale co ciekawe najmniej kojarzy się z Łodzią.  Co prawda Kazimierz Deyna swoją przygodę z profesjonalną piłką zaczynał w ŁKS-ie Łódź (zaliczył tam tylko jeden oficjalny występ), ale potem przez całą karierę kojarzony był wyłącznie z Legią Warszawa. Przez co, chociaż był liderem reprezentacji Polski często spotykał się z wrogim przyjęciem w innych miastach. O komentarz w tej sprawie poprosiłem przedstawiciela biura prasowego PKP Intercity.

Nazwę dla pociągu relacji Łódź Kaliska-Warszawa Wschodnia wybrali internauci w facebookowej sondzie na profilu PKP Intercity. Propozycja upamiętniająca legendarnego piłkarza zdobyła najwięcej głosów nie tylko w swojej kategorii, ale w całym plebiscycie. Relacja, w której będzie kursował pociąg TLK Deyna nawiązuje do podróży, którą odbył w 1966 roku Kazimierz Deyna – wyjaśnia Marta Ziemska z PKP Intercity.

Inauguracyjny przejazd już w niedzielę 13 marca. Z tej okazji przygotowano różne atrakcje. – Podczas przejazdu pasażerowie otrzymają słodki upominek. Będą mogli też wziąć udział w konkursie wiedzy o Kazimierzu Deynie. Najmłodsi podróżnicy dostaną kolorowanki – informuje Ziemska.

Warto wspomnieć, że po kampanii reklamowej “Złoty pociąg” to kolejna udana akcja tego przewoźnika. Pokazuje to, że w polskich kolejach zmienia się nie tylko tabor (pendolino), ale i podejście do marketingu.

[fot. agnieszka bladzik]

Nie przegap wymarzonej pracy!
Najlepsze oferty co wtorek na Twoim mailu.