Aplikacje do tworzenia CV

Damian Jursza

Damian Jursza

Test

Pierwszy etap na drodze do wymarzonej pracy to stworzenie CV. Musisz przygotować jego treść, ale także zadbać o przykuwający uwagę profesjonalny wygląd. Szczególnie ten drugi element bywa problematyczny. Na szczęście w internecie znajdziemy mnóstwo rozwiązań, które nam to ułatwią. 

Zdarzają się sytuacje, gdy nie poszukujemy pracy, ale pojawia się oferta nie do odrzucenia i CV jest nam bardzo potrzebne. Zazwyczaj –  “na już”. Wtedy również warto znać aplikacje, które pozwolą nam w szybki i łatwy sposób stworzyć własny życiorys.

Polecane poniżej narzędzia to alternatywa dla edytorów tekstowych i własnej pracy twórczej. Warto przetestować 2-3 propozycje i wybrać tą, która będzie spełniać Twoje oczekiwania. Zapewniam, że nawet komputerowy laik nie będzie miał problemów ze stworzeniem swojego CV.

Standard Resume

Jeśli nie masz czasu na wybór szablonu, zabawy z formatowaniem tekstu to standardresume.co będzie dobrym rozwiązaniem. W podstawowej darmowej wersji możesz stworzyć jedno CV i zapisać je w formacie PDF lub wydrukować. Aplikacja jest dostępna także na urządzenia mobilne.

I need a Resume

Jeszcze prostszym narzędziem jest ineedaresu.me. Bez zbędnego logowania, wypełniasz podstawowe rubryki, wybierasz spośród czterech różnych szablonów i po chwili masz gotowe CV w formacie PDF.

Resume Builder

Podobną prostotą charakteryzuje się resume-builder.qwilr.com, w którym możesz stworzyć swoje CV dostępne online. Do wyboru masz 2 style: elegancki i kreatywny. Minusem tego rozwiązania są dość okrojone sekcje. Do uzupełnienia masz 4 cztery pola: dane osobowe, doświadczenie, umiejętności, kontakt. Niestety rzuca się w oczy brak sekcji – edukacja.

Visual CV

W sytuacji, gdy potrzebujesz CV, które musi się bardziej wyróżniać – warto sprawdzić visualcv.com. Do wyboru masz bardzo dużą ilość szablonów pod konkretne stanowiska jak np. Dziennikarz, specjalista ds. Public Relation, Social Media Manager czy instruktor tenisa. Aplikacja pozwala na umieszczenie CV online lub pobranie go w wersji PDF.

CV prosto z LinkedIn

Jeśli masz już swoje konto na LinkedIn, wtedy stworzenie CV zajmuje jeszcze mniej czasu. Eksport danych z profilu LinkedIn oferuje opisane Standard Resume. Warto także przetestować dwa inne rozwiązania.

Pierwsze to bardzo proste w swojej obsłudze Resume.io, z którego sam korzystam.

Drugie to nowa aplikacja Ceev.io, która wystartowało dopiero w lutym tego roku, ale już zebrała pierwsze pozytywne recenzje. 

Jeśli nie masz konta na LinkedIn to koniecznie rozważ jego założenie. Większość rekruterów wyszukuje kandydatów do pracy właśnie w ten sposób. Także w branży sportowej. 

Nie przegap wymarzonej pracy!
Najlepsze oferty co wtorek na Twoim mailu.