Followers877 147

Krzysztof Stanowski

Dziennikarze sportowi

Test

Rocznik: 1982
Pochodzenie: Warszawa
Pseudonim: Stan, Stano
Ulubione dyscypliny: piłka nożna
Redakcja bazowa: Weszlo, Kanał Sportowy
Na Twitterze od: luty 2013

Krzysztof Stanowski to jeden z najpopularniejszych dziennikarzy sportowych. Należy do najbardziej opiniotwórczych dziennikarzy (bez podziału na specjalizację) na Twitterze.

Założyciel portalu Weszlo.com i radia internetowego Weszlo.FM (które w pierwszym kwartale 2022 roku głównie z przyczyn niewystarczających sukcesów finansowych zakończyło swoją działalność).

Ze strony prowadzonej przez jednego autora, Stanowski stworzył z Weszło  prężnie rozwijającą się grupę medialną, w której skład wchodzą lub wchodziły: serwis sportowy, serwis esportowy (projekt zawieszony), radio sportowe (projekt zawieszony), gra “Ustaw Ligę”, biuro podróży Weszło Travel, magazyn papierowy wydany z okazji mundialu w Rosji i własna drużyna piłkarska KTS Weszło.

Pod koniec 2019 roku razem z Mateuszem Borkiem, Tomaszem Smokowskim i Michałem Polem ogłosił otwarcie wspólnego kanału na YouTube. Inicjatywa pod szyldem “Kanał Sportowy” szybko zdobyła ogromną popularność i podbiła sportową widownię na YouTube, dając Krzysztofowi Stanowskiemu jeszcze większą rozpoznawalność.

Na “Kanale Sportowym” najczęściej można go zobaczyć w “Hejt Parku”, gdzie przeprowadził rozmowy m.in. z:

 • Jacek Bartosiak, Piotr Zychowicz,
 • Marcin Gortat,
 • Robert Gwiazdowski,
 • Jaś Kapela,
 • Janusz Korwin-Mikke,
 • Sławomir Mentzen,
 • Sidney Polak,
 • Tomasz Rożek,
 • Sylwester Wardęga,
 • Kuba Wojewódzki,
 • Stanisław Żółtek.

Niektóre z odcinków jak np. ten z Sławomirem Mentzenem odnotowały ponad 4 miliony wyświetleń.

Jest także autorem dwóch chętnie oglądanych formatów wideo:

 • Stanowisko,
 • Dziennikarskie zero.

Na YouTube oraz Twitterze głośnym echem odbił się jego konflikt z Marcinem Najmanem. Wpłynął on na wzrost rozpoznawalności Stanowskiego zwłaszcza wśród młodszej widowni oraz niezliczoną liczbę memów na ten temat.

Przygodę z dziennikarstwem rozpoczął w wieku 14 lat w Przeglądzie Sportowym. Pisał także dla Super Expressu, Dziennika, Magazynu Futbol i Futbolnews.

Od października 2013 roku do września 2019 roku głównie z sentymentu współpracował jak felietonista z Przeglądem Sportowym.

Znany z poruszania tematów poza sportowych. W swoich felietonach chętnie skupia się na problemach społecznych oraz polityce, przez co często jest za to krytykowany. Wielu z internautów chciałoby mu przykleić polityczną łatkę. Do tej pory bezskutecznie.

W swoich projektach medialnych często stawia na młodych, niedoświadczonych jeszcze dziennikarzy. Przykładowo w Weszło od samego początku mocno wspierał Tomasza Ćwiąkałę (obecnie komentatora Canal + Sport) czy Jakuba Białka.

Książki

Dziennikarz jest autorem aż 4 książek o tematyce piłkarskiej:

 • “Kowal. Prawdziwa historia”,
 • “Andrzej Iwan. Spalony”,
 • “Szamo”,
 • “Stan Futbolu”.

Trzy pierwsze to biografie byłych piłkarzy: Wojciecha Kowalczyka, Andrzeja Iwana i Grzegorza Szamotulskiego, czwarta to autorskie spojrzenie na futbol samego autora. Zdaniem samego Stanowskiego najlepszą pozycją, którą napisał jest biografia Iwana.

W czerwcu 2021 roku do sprzedaży trafiła wspólna książka z Robertem Mazurkiem pt. “Kmioty Polskie”. To zbiór humorystycznych wierszy. Tomik sprzedał się w ekspresowym tempie w nakładzie 11 019 sztuk, a zysk ze sprzedaży tej nietypowej publikacji został przekazany na cele charytatywne.

Krzysztof Stanowski – prywatnie

Dziennikarz jest żonaty, ma dwóch synów.

Prywatnie dziennikarz kibicuje FC Barcelonie, a w młodości był sympatykiem Legii Warszawa. Gdy tylko ma okazje wyjeżdża do  stolicy Katalonii.

Bardzo chętnie angażuje się w różne akcje charytatywne.

Przyjaźni się z wieloma postaciami ze świata piłki. Do jego najbliższych przyjaciół należą chociażby: Czesław Michniewicz, Maciej Sawicki i Grzegorz Szamotulski.

Krzysztof Stanowski – wywiady

Posłuchaj rozmowy z Krzysztofem Stanowskim w Olek Wandzel Podcast.

Założyciel Weszło był gościem programów As Wywiadu oraz Futbolownia, gdzie opowiadał o swojej przygodzie z dziennikarstwem.

W kwietniu 2021 roku Stanowski był gościem Tomasza Smokowskiego w programie “Mój pierwszy raz” na Kanale Sportowym.

Wojewódzki – Stanowski

W lipcu 2021 roku “Stano” odwiedził newonce.radio i brał udział w audycji “Rozmowy Wojewódzki & Kędzierski”. Fragmenty wywiadu można odsłuchać na Spotify.

W październiku 2021 roku dziennikarz sportowy był gościem popularnego telewizyjnego show na TVN – “Kuba Wojewódzki” Wraz z nim na słynnej kanapie zasiedli Aggie Lal i Jacek Jelonek. Po programie nie zabrakło komentarzy, że gospodarz był tym razem dla swoich gości wyjątkowo wyrozumiały. Odcinek można w całości obejrzeć na platformie Player.pl.

W grudniu 2021 r. odbyła się rewizyta. Tym razem to Kuba Wojewódzki był gościem Krzysztofa Stanowskiego na Kanale Sportowym w programie Hejt Park.

Nie przegap wymarzonej pracy!
Najlepsze oferty co wtorek na Twoim mailu.