Michał Pol

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Michał Pol na Twitterze: https://twitter.com/Polsport
Liczba obserwujących: 495 525

Rocznik: 1969
Pochodzenie: Warszawa
Pseudonim: Polsport
Wykształcenie: filologia klasyczna
Ulubione dyscypliny: piłka nożna, sporty olimpijskie
Redakcja bazowa: Wolny strzelec
Na Twitterze od: maj 2009

Michał Pol to popularny dziennikarz sportowy. W latach 2013-2017 redaktor naczelny Przeglądu Sportowego. Do września 2019 roku dyrektor programowy segmentu sport w Grupie Onet-RASP.

Wcześniej przez niemal 20 lat związany z Gazetą Wyborczą i serwisem Sport.pl. Swoją przygodę z dziennikarstwem rozpoczął od Igrzysk Olimpijskich w Lillehammer.

Gospodarz programu Misja Futbol, entuzjasta programów wideo w grupie Onet-RASP. Częsty gość stacji telewizyjnych podczas audycji poświęconych piłkarskiej Lidze Mistrzów.

Michał Pol był jednym z pierwszych propagatorów blogosfery i Twittera w branży sportowej w Polsce. W 2007 roku założył bloga Polsport. Prowadzi popularny kanał na YouTube – Polsport – Michał Pol.

Attache prasowy polskiej reprezentacji podczas Igrzysk Paraolimpijskich w Rio de Janeiro 2016 i Pyeongchang 2018.

Od jesieni 2019 r. partner w agencji Sport Brokers.

Michał Pol – wywiady

Dziennikarz był gościem programu As Wywiadu, gdzie opowiadał m.in. o swojej pracy w mediach.

Odbiór nagrody Grand Press Digital w 2013 roku.

Znasz już Akademię PracaSport.pl?
Jeśli pracujesz w sporcie lub jest to Twoim celem, nasza platforma edukacyjna jest właśnie dla Ciebie. Już ponad 1000 osób wzięło udział w internetowych kursach dla branży sportowej. Uczymy praktycznych aspektów z zakresu marketingu, dziennikarstwa, social media czy efektywnej pracy. Ponad 98% uczestników poleciłoby kurs swoim znajomym! Kliknij tutaj i wybierz czego chcesz się nauczyć.

Komentarze