Michał Pol

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Michał Pol na Twitterze: https://twitter.com/Polsport
Liczba obserwujących: 576 479

Rocznik: 1969
Pochodzenie: Warszawa
Pseudonim: Polsport
Wykształcenie: filologia klasyczna (nie ukończył)
Ulubione dyscypliny: piłka nożna, sporty olimpijskie
Redakcja bazowa: Wirtualna Polska
Na Twitterze od: maj 2009

Michał Pol to bardzo popularny dziennikarz sportowy. Od 2020 roku związany z Wirtualną Polską.

W latach 2013-2017 redaktor naczelny Przeglądu Sportowego. Do września 2019 roku dyrektor programowy segmentu sport w Grupie Onet-RASP.

Wcześniej przez niemal 20 lat związany z Gazetą Wyborczą i serwisem Sport.pl. Swoją przygodę z dziennikarstwem rozpoczął od Igrzysk Olimpijskich w Lillehammer.

Przez długi okres czasu gospodarz programu Misja Futbol i gorący entuzjasta programów wideo w grupie Onet-RASP. Częsty gość stacji telewizyjnych podczas audycji poświęconych piłkarskiej Lidze Mistrzów.

Michał Pol był jednym z pierwszych propagatorów blogosfery i Twittera w branży sportowej w Polsce. W 2007 roku założył bloga Polsport. Prowadzi popularny kanał na YouTube – Polsport – Michał Pol. Znany z częstego używania takich haseł jak: „influencerski głos w państwa domach”, „liderzy piłkarskiej opinii” czy zwrotów typu: „influencerzy”, „mejweni”, „patomejweni”.

Pod koniec 2019 roku razem z Mateuszem Borkiem, Tomaszem Smokowskim i Krzysztofem Stanowskim ogłosił otwarcie wspólnego kanału na YouTube.

Attache prasowy polskiej reprezentacji podczas Igrzysk Paraolimpijskich w Rio de Janeiro 2016 i Pyeongchang 2018.

Ambasador marki bukmacherskiej ETOTO.

Od jesieni 2019 r. partner w agencji Sport Brokers.

Od września 2019 roku współpracuje z biurem turystycznym Weszło Travel jako przewodnik grup VIP podczas zagranicznych wycieczek.

Jego ulubioną zagraniczną ligą jest Premier League.

Michał Pol – wywiady

Dziennikarz był gościem programu As Wywiadu, gdzie opowiadał m.in. o swojej pracy w mediach.

Wystąpił również na kanale „Równo z Trawą”, gdzie udzielił bardzo długiego wywiadu, opowiadając m.in. o swojej działalności na YouTube.

Odbiór nagrody Grand Press Digital w 2013 roku.

W lutym 2021 roku dziennikarz był gościem newonce.radio w audycji „Futbol i cała reszta”, gdzie opowiedział m.in. o swoich brawurowych podróżach autostopem po całej Europie.

Znasz już Akademię PracaSport.pl?
Jeśli pracujesz w sporcie lub jest to Twoim celem, nasza platforma edukacyjna jest właśnie dla Ciebie. Już ponad 1000 osób wzięło udział w internetowych kursach dla branży sportowej. Uczymy praktycznych aspektów z zakresu marketingu, dziennikarstwa, social media czy efektywnej pracy. Ponad 98% uczestników poleciłoby kurs swoim znajomym! Kliknij tutaj i wybierz czego chcesz się nauczyć.

Komentarze