Praca w branży bukmacherskiej – co musisz wiedzieć?

Kamila Bischof

Kamila Bischof

Test

Konkurencja na polskim rynku zakładów bukmacherskich rośnie z dnia na dzień. Ustawa hazardowa, która weszła w 2017 roku, na zawsze zmieniła bieg historii w branży. Na początku na palcach jednej ręki można było wymienić podmioty, które uzyskały licencję od Ministerstwa Finansów. Obecnie nie wystarczyłyby nam już palce u obu dłoni, a także stóp, ponieważ na rynku jest ponad 20 firm z licencją. Dlaczego warto szukać pracy w tej branży?

Dostępne stanowiska

Znalezienie pracy w branży bukmacherskiej nie jest trudnym zadaniem, ponieważ na rynku otwiera się wiele nowych podmiotów, a zapotrzebowanie na specjalistów jest ogromne. Jeśli masz odpowiednie doświadczenie, to wielce prawdopodobne, że Twoja kandydatura ma wysokie szanse na przejście etapu kwalifikacji. Jakie stanowiska są dostępne u bukmachera?

Jeśli interesujesz się sportem albo masz upatrzoną konkretną niszę, w której jesteś ekspertem, to bardzo prawdopodobne, że odpowiednim miejscem pracy u bukmachera będzie dla Ciebie stanowiska tradera. Będziesz tam odpowiedzialny za wystawienie kursów, a także zakładów specjalnych, których regularnie poszukują gracze. Nie ma wątpliwości, że dla wielu osób najważniejsze są przeliczniki, a tuż za nimi liczba dostępnych opcji do obstawienia. W przypadku traderów możliwa jest również praca w dziale ,,zakłady bukmacherskich live”, jednak tutaj jest to o wiele trudniejsze zadanie, a tym samym masz mniej czasu na podjęcie odpowiednich decyzji.

Podczas pracy u bukmachera dostępne może być stanowisko związane z pracą w dziale marketingu. Będziesz w nim odpowiedzialny za przygotowanie specjalnych kampanii, a także zaplanowania konkretnych działań w mediach społecznościowych. Jest to stanowisko odpowiednie również dla osób, które do tej pory nie pracowały w branży bukmacherskiej, jednak konieczne będzie zapoznanie się z realiami polskiego rynku hazardowego, ponieważ znacząco różni się od innych sektorów.

Wiele osób swoją pracę u bukmachera zaczyna od działu Customer Service, gdzie opiekuje się klientami i wysłuchuje ich potrzeb. Tym samym ma wiele dostępnych kierunków rozwoju, zaczynając, od można powiedzieć najniższego stanowiska. Właśnie w tym sektorze bukmacherzy najczęściej poszukują pracowników, jednak nie oznacza to, że utkniesz w nim na kolejne 10 lat. W tej branży bardzo często można awansować wyżej w szybkim czasie ze względu na deficyt doświadczonych pracowników, którzy znają się na zakładach.

Praca u bukmachera – stanowiska:

  • Customer Service
  • HR
  • Trader
  • Dział marketing
  • Dział afiliacji

Sport, a zakłady bukmacherskie

Tematyka sportu i zakładów bukmacherskich jest ze sobą powiązana, co doskonale możesz zauważyć podczas kolejnych transmisji z wydarzeń piłkarskich na całym świecie. Regularnie na bandach pojawiają się reklamy bukmacherów, których nie brakuje również w przerwach.

Obstawianie zakładów bukmacherskich może bazować na realnych wydarzeniach ze świata sportu, ale także możesz typować między innymi sporty wirtualne, które są rozgrywką generowaną przez algorytm. Większość graczy korzysta jednak ze sportowych kursów przedmeczowych bądź też zakładów live Superbet, które pozwalają zwiększyć emocje podczas oglądania meczu.

Znajomość sportu powinna Ci znacząco ułatwić początek pracy w zakładach bukmacherskich, ponieważ nie jest to nic trudnego dla osób, które znają się na konkretnej dyscyplinie.

Dostępne dyscypliny w zakładach bukmacherskich live od Superbet!

Piłka nożna
Koszykówka
Siatkówka
Hokej
Tenis
… i wiele innych – sprawdź sam!

Sprawdź, czy są dostępne oferty pracy w sporcie!

Sytuacja na polskim rynku

Wraz z rosnącą na rynku konkurencją zaostrza się rywalizacja pomiędzy największymi firmami w branży hazardowej. Od wielu lat przyjęło się mówić, że największym bukmacherem w naszym kraju jest STS, ponieważ ma ponad 40% udział w rynku. Czy to oznacza, że jest najlepszy? Niekoniecznie, co pokazują opinie wśród graczy i pracowników z ostatnich lat.

Wybierając bukmachera, u którego możesz pracować warto, abyś znał sytuację dotycząca każdego z nich. W dzisiejszym tekście omawiamy Superbet.

Superbet to bukmacher, który w naszym kraju pojawił się już kilka lat temu, jednak wystartował głównie z punktami naziemnymi, w których gracze mogli zawierać zakłady bukmacherskie. Po czasie w firmie podjęto decyzję, aby ruszyć również z kanałem online i jak pokazują statystyki – był to strzał w dziesiątkę. Branża hazardowa z ciekawością oglądała start tego bukmachera w kanale online. Początek nie był imponujący, a oferta zakładów mogła przestraszyć mniej doświadczonych graczy, jednak z czasem opinia się zmieniła.

Pozytywne opinie o Superbet

Superbet to bukmacher, który cieszy się pozytywnymi opiniami wśród pracowników, ale również graczy. Firma mocno zainwestowała podczas wejścia na polski rynek, od inwestycji w produkt, po ściągnięcie największych fachowców w branży. Nie oznacza to jednak, że rekrutacja jest już zakończona, ponieważ Superbet regularnie otwiera się na nowych kandydatów, szczególnie z doświadczeniem w branży. Widać, że takie działania przyniosły skutek, a największe firmy w naszym kraju mają prawo się obawiać, ponieważ zdaniem graczy — Superbet to obecnie najlepszy bukmacher w Polsce i wiele osób chciałoby tam pracować.

Co wpływa na tak dobre opinie wśród graczy? Przede wszystkim wysokie kursy, szeroka oferta zakładów bukmacherskich live, czyli wiele dostępnych typów, a także oferta powitalna. Bukmacher ma ciekawą promocję, ponieważ na start gwarantuje tydzień bez ryzyka, co oznacza, że jeśli przez 7 dni od założenia konta skończysz na minusie, otrzymasz zwrot do określonej kwoty. Możesz je wykorzystać również przy zakładach bukmacherskich live. Kluczowa praca bukmachera, do której również są zatrudnieni specjaliści, odbywa się jednak dalej, a jest nią utrzymanie gracza, z czym Superbet radzi sobie doskonale. Głównie ze względu na znakomite promocje dla stałych klientów. W ich gronie trzeba wyróżnić Super Spin, czyli możliwość zakręcenia kołem, na którym codziennie można trafić bonus. Ciekawą opcją jest również SuperPrzewaga, która oznacza, że jeśli drużyna, którą obstawiłeś, wygrywa 2:0, to Twój kupon jest już wygrany, nawet jeśli wynik odwróci się na korzyść rywala. Jeśli masz ciekawe pomysły, jak uatrakcyjnić produkt tego bukmachera dla graczy, to praca w branży hazardowej, a konkretnie w Superbet może być ciekawym wyborem!

Obstawianie zakładów bukmacherskich niesie ze sobą ryzyko uzależnienia. Pamiętaj, że nie może być sposobem na życie. W Polsce korzystanie z usług nielegalnych bukmacherów jest zabronione, możesz grać wyłącznie u tych operatorów, którzy posiadają zezwolenie Ministerstwa Finansów.

Zakłady wzajemne urządzane przez sieć Internet przyjmowane są na stronie internetowej Spółki pod adresem www.superbet.pl na podstawie zezwolenia Ministerstwa Finansów z dnia 24.10.2019 r., o nr PS4.6831.5.2019.

Nie przegap wymarzonej pracy!
Najlepsze oferty co wtorek na Twoim mailu.