Andrzej Twarowski

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Andrzej Twarowski na Twitterze: https://twitter.com/TwaroTwaro
Liczba obserwujących: 186 174

Rocznik: 1971
Pochodzenie: Warszawa
Pseudonim: Twaro
Ulubione dyscypliny: piłka nożna
Redakcja bazowa: Canal + Sport
Na Twitterze od: październik 2014

Andrzej Twarowski to popularny to dziennikarz i komentator sportowy. Z krótką przerwą (2017-2018) przez całą swoją karierę związany z telewizją Canal + Sport.

Do listopada 2020 roku przez wiele lat Twarowski był współgospodarzem programu Liga + Ekstra, który najpierw prowadził z Tomaszem Smokowskim, a następnie z Krzysztofem Marciniakiem.

Komentator jest autorem kultowego już powiedzenia: „Siadamy głęboko w fotelach, zapinamy pasy i startujemy”, którym rozpoczynał transmisje z hitowych spotkań angielskiej Premier League.

Jeden z inicjatorów powstania radia internetowego ZapinamyPasy.pl, które po paru miesiącach z powodu wycofania się inwestora zakończyło swoją działalność.

Wspólnie z Rafałem Nahornym tworzą lubiany przez telewidzów duet komentatorów ligi angielskiej.

Od stycznia 2020 roku współpracuje z redakcją newonce.sport.

Sympatyk klubu Blackburn Rovers.

Andrzej Twarowski – wywiady

Komentator był gościem w programie Przemysława Rudzkiego “English Breakfast Extra”.

Udzielił także wywiadu dla kanału 97kubakacz, gdzie opowiedział o swoich początkach w Canal +.

Dziennikarz był również gościem programu Futbolownia.

Andrzej Twarowski – ulubieni piłkarze

Podczas jednego z wywiadów dziennikarz  przedstawił jedenastkę złożoną ze swoich ulubionych zawodników. Znalazły się w niej takie tuzy jak Casillas, Platini, Messi, Maradona czy Cristiano Ronaldo.

Andrzej Twarowski – Turbokozak

W grudniu 2019 roku dziennikarz wziął udział w programie Turbokozak. Co ciekawe odnotował wynik, którego nie powstydziliby się piłkarzy Ekstraklasy! Warto dodać, że przed laty „Twaro” uchodził za najlepszego piłkarza wśród dziennikarzy. Jak dokładnie wyglądał występ w telewizyjnym programie prowadzonym przez Bartosza Ignacika możesz zobaczyć poniżej:

Znasz już Akademię PracaSport.pl?
Jeśli pracujesz w sporcie lub jest to Twoim celem, nasza platforma edukacyjna jest właśnie dla Ciebie. Już ponad 1000 osób wzięło udział w internetowych kursach dla branży sportowej. Uczymy praktycznych aspektów z zakresu marketingu, dziennikarstwa, social media czy efektywnej pracy. Ponad 98% uczestników poleciłoby kurs swoim znajomym! Kliknij tutaj i wybierz czego chcesz się nauczyć.

Komentarze