KsiazkiSportowe.blogspot.com z recenzjami wideo

Damian Jursza

Damian Jursza

Test

Chwalony w poprzednich wpisach Piotr Stokłosa cały czas rozwija swój blog, dotyczący książek sportowych. Niedawno wprowadził nowość w postaci wideo recenzji. Podobnych materiałów filmowych brakuje  na innych polskich blogach sportowych.

O blogu KsiazkiSportowe.blogspot.com pisałem po raz pierwszy tutaj. Autor postawił sobie za cel zebranie i zrecenzowanie jak największej ilości publikacji sportowych. Jako, że ostatnio sporo dzieje się na rynku wydawniczym – ma co robić. Mimo tego nie spoczywa na laurach i cały czas stara się zaskakiwać swoich czytelników.

Pomysł z recenzjami w formie wideo jest kapitalny. W audycjach radiowych czy programach telewizyjnych książki sportowe są raczej pomijane. Natomiast w sieci znajdziemy całkiem sporo artykułów czy opinii, ale forma w jakiej są zaprezentowane – nie należy do zbytnio atrakcyjnych.

W pierwszym odcinku możecie dowiedzieć się czy warto przeczytać książkę “Arsenal. Jak powstawał nowoczesny superklub”.

Drugi odcinek to recenzja dobrze przyjętej w środowisku książki Marka Wawrzynowskiego “Wielki Widzew”. Co ciekawe dziennikarz Przeglądu Sportowe jest nie tylko autorem, ale także wydawcą tej pozycji.

Trzeba przyznać, że autor przed kamerą wygląda wiarygodnie. Po pierwszych filmach widać, że jego wypowiedzi są przygotowane i przemyślane. Na plus możemy zaliczyć także: tło kadru w postaci półki z zebraną kolekcją (sugeruje nam, że mamy do czynienia z prawdziwym koneserem) oraz zbliżenia na omawianą książkę (mogłoby być ich trochę więcej).

Na przyszłość proponowałbym skrócenie czasu recenzji o połowę (będą bardziej dynamiczne i skondensowane) oraz poprawę jakości dźwięku (choć tragedii nie ma).

Jeśli szukacie jakiś inspiracji, to na polskim podwórku niekwestionowanym wzorem jeśli chodzi o wideo recenzje jest Paweł Warzecha i jego program Mobzilla. Polecam.

[Fot. PracaSport.pl]

Nie przegap wymarzonej pracy!
Najlepsze oferty co wtorek na Twoim mailu.