Wkrótce wystartuje plebiscyt Sportowa Książka Roku

Damian Jursza

Damian Jursza

Test

Jakby na przekór ogólnemu spadkowi czytelnictwa w Polsce, na rynku wydawniczym przeżywamy prawdziwym boom na książki sportowe. Fajnie zatem, że powstaje zupełnie nowa inicjatywa w postaci plebiscytu na Sportową Książkę Roku. Podobne konkursy odbywają się już w Wielkiej Brytanii i Irlandii.

Pomysłodawcą wydarzenia jest Krzysztof Baranowski, z zaprzyjaźnionego serwisu SportMarketing.pl. W popularyzację plebiscytu aktywnie włączył się Piotr Stokłosa (autor bloga KsiazkiSportowe.blogspot.com) oraz paru naprawdę poważnych ogólnopolskich partnerów (póki co, Krzysiek prosi, aby nie zdradzać zbyt wielu szczegółów).

Celem konkursu jest uhonorowanie najlepszych książek sportowych, wydanych na polskim rynku w okresie październik 2012 – wrzesień 2013 roku. Wybrane tytuły zyskają miano “Sportowej Książki Roku” w danej kategorii, a książka, która uzyska najwięcej głosów we wszystkich kategoriach, otrzyma dodatkowo tytuł “Sportowej Książki Roku”.

Cała zabawa wystartuje 1 września, za pośrednictwem strony SportowaKsiazkaRoku.pl. Miałem okazje zapoznać się z wersją roboczą strony konkursowej i mogę zapewnić, że z punktu widzenia czytelnika będzie ona ciekawa nie tylko przez okres trwania konkursu, ale także przez cały rok. Docelowo strona ma być miejscem wymiany poglądów na temat literatury sportowej.

Więcej informacji możecie znaleźć na profilach konkursu w serwisach społecznościowych: Facebook i Twitter.

Nie przegap wymarzonej pracy!
Najlepsze oferty co wtorek na Twoim mailu.