Znajdź swoją nisze! Taktycznie.net, KsiazkiSportowe.blogspot.com

Damian Jursza

Damian Jursza

Test

W poprzednim wpisie zachęcałem do tego, aby zainteresować się środowiskiem kibicowskim, który jest potężnym dostarczycielem medialnych tematów. Przytaczałem historię Jakuba Olkiewicza, który w szybki sposób od nieznanego dziennikarza piszącego dla serwisu Zpierwszejpilki.pl (nieistniejącego już) stał się czołowym komentatorem wydarzeń na scenie kibicowskiej oraz jednym z najbardziej lubianych redaktorów na Weszlo.com.

Kibice to tylko przykład. Warto szukać oryginalnych tematów , bo to najkrótsza droga, aby do naszego nazwiska doklejona została łatka eksperta! Zanim zatem założycie kolejnego bloga o T-Mobile Ekstraklasie czy Premier League, poszukajcie ciekawszych tematów około sportowych.

Nie będę zdradzać gotowych rozwiązań, ale warto przyjrzeć się poniższym przykładom.

Taktycznie.net

Od połowy 2010 roku mieszkający we Wrocławiu Andrzej Gomołysek regularnie dostarcza nam analizy taktyczne meczów piłkarskich. Jego ekipa (m.in.  Adam Wysocki, Daniel Markiewicz, Michał Jagielka, Michał Zachodny, Bartosz GazdaBartosz Ksepka, Dawid Jankowiak, Wojciech Falenta, Tomasz Czapiewski) przeanalizowała już setki spotkań T-Mobile Ekstraklasy, reprezentacji Polski czy Euro 2012.

Blog cały czas się rozwija, ma już grupę swoich, stałych fanów. Całkiem fajnie wyglądają także statystyki strony w serwisach społecznościowych, blisko 1 300 followersów na Twitterze i 1 125 fanów na Facebooku.  A społeczność osób zajaranych taktyką cały czas rośnie!

KsiazkiSportowe.blogspot.com

Mieszkający w Tarnowskich Górach Piotr Stokłosa to kolekcjoner książek sportowych (możecie podziwiać na zdjęciu). Prawdopodobnie największy pasjonat sportowej literatury zaraz po Łukaszu Frydelu (właściciel księgarni wysyłkowej SendSport) oraz Stefanie Szczepłku (dziennikarz Rzeczypospolitej).

Na swoim blogu w ciekawy i przystępny sposób recenzuje książki sportowe. Co ważne Piotr pod lupę bierze nie tylko nowości, ale także starsze pozycje, które znaleźć możemy chociażby na internetowych aukcjach. Nie da się ukryć, że od jakiś dwóch lat w Polsce jest prawdziwy boom na książki sportowe, a tego typu niezależne recenzje znacznie ułatwiają podjęcie decyzji o zakupie.

Na Facebooku KsiazkiSportowe.blogspot.com mają dopiero 77 fanów, dlatego gorąco zachęcam do polubienia.

O tym, że każdy dziennikarz powinien czytać książki pisałem tutaj.

Nie przegap wymarzonej pracy!
Najlepsze oferty co wtorek na Twoim mailu.