Łukasz Wiśniowski

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Łukasz Wiśniowski na Twitterze: https://twitter.com/LukaszWisniowsk
Liczba obserwujących: 140 960

Rocznik: 1988
Pochodzenie: Ubiad
Pseudonim: Wiśnia
Ulubione dyscypliny: piłka nożna
Redakcja bazowa: Foot Truck
Na Twitterze od: styczeń 2011

Łukasz Wiśniowski to dziennikarz, reporter,  komentator sportowy i twórca treści na YouTube. Przez 6 lat pracował w PZPN, gdzie na kanale Łączy Nas Piłka przybliżał kibicom kulisy związane z piłkarską reprezentacją Polski. Obecnie najbardziej kojarzony z Foot Truck.

Od 22 września 2018 r. związany z telewizją Eleven Sports, gdzie relacjonuje spotkania hiszpańskiej La Ligi i włoskiej Serie A.

Od października 2018 r. razem z Wojciechem Szczęsnym prowadzi program „Prosto w Szczenę”, którego pierwszy sezon skierowany był do widzów mediów związanych z grupą Ringier Axel Springer Polska. Obecnie trwają pracę nad drugim sezonem.

Od stycznia 2019 r. razem z Kubą Polkowskim rozkręca ich wspólny autorski projekt na YouTube – Foot Truck (Grupa Abstra). Poza polskimi zawodnikami w Foot Trucku mogliśmy obejrzeć wywiady z zagranicznymi gwiazdami jak m.in. Ronald de Boer (Holandia), Ondrej Duda (Słowacja), Vadis Odjidja-Ofoe (Belgia), Peter Schmeichel (Dania), Fabio Quagliarella (Włochy).

Od kwietnia 2020 roku współpracuję z serwisem newonce.sport, publikując tam wywiady z gwiazdami piłki w ramach cyklu „FootCall”.

Przygodę z dziennikarstwem zaczynał w internetowym radiu iGol FM oraz pisaniem dla serwisu fanowskiego poświęconemu Valencii CF. Co ciekawe, domowy mecz ulubionej drużyny na żywo zobaczył dopiero w październiku 2019 roku.

Po stażu w telewizji Orange Sport, niemal z miejsca stał się jedną z głównych twarzy stacji. Przez bardziej doświadczonych kolegów uważany był za jednego z najbardziej utalentowanych i kreatywnych komentatorów sportowych młodego pokolenia.

Duża popularność zapewniła mu praca w PZPN, którą zaproponował mu Janusz Basałaj. Obaj panowie współpracowali ze sobą wcześniej w Orange Sport.

Kanał Łączy Nas Piłka na YouTube okazał się ogromnym sukcesem, a Łukasz Wiśniowski stał się jego twarzą. Zyskując zaufanie sztabu szkoleniowego, piłkarzy oraz internautów.

Łukasz Wiśniowski – wywiady

Posłuchaj rozmowy z Łukaszem Wiśniowskim w Olek Wandzel Podcast.

Wiśniowski doskonale rozumie potencjał YouTube i chętnie udziela wywiadów  vlogerom tworzącym na tym kanale treści.

 

1 komentarz

Komentarze