Łukasz Wiśniowski

Dziennikarze sportowi

Test

Rocznik: 1988
Pochodzenie: Ubiad
Pseudonim: Wiśnia
Ulubione dyscypliny: piłka nożna
Redakcja bazowa: Foot Truck
Na Twitterze od: styczeń 2011

Łukasz Wiśniowski to dziennikarz, reporter,  komentator sportowy i twórca treści na YouTube. Przez 6 lat pracował w PZPN, gdzie na kanale Łączy Nas Piłka przybliżał kibicom kulisy związane z piłkarską reprezentacją Polski. Obecnie najbardziej kojarzony z Foot Truck.

Od 2018 do 2021 roku związany z telewizją Eleven Sports, gdzie relacjonował spotkania hiszpańskiej La Ligi i włoskiej Serie A.

Od sierpnia 2021 r. współpracuje z telewizją Canal + Sport.

Od stycznia 2019 r. razem z Kubą Polkowskim rozkręca ich wspólny autorski projekt na YouTube – Foot Truck (Grupa Abstra). Poza polskimi zawodnikami w Foot Trucku mogliśmy obejrzeć wywiady z zagranicznymi gwiazdami jak m.in. Ronald de Boer (Holandia), Ondrej Duda (Słowacja), Vadis Odjidja-Ofoe (Belgia), Peter Schmeichel (Dania), Fabio Quagliarella (Włochy).

W 2020 roku współpracował z serwisem newonce.sport, publikując tam wywiady z gwiazdami piłki w ramach cyklu “FootCall”.

Przygodę z dziennikarstwem zaczynał w internetowym radiu iGol FM oraz pisaniem dla serwisu fanowskiego poświęconemu Valencii CF. Co ciekawe, domowy mecz ulubionej drużyny na żywo zobaczył dopiero w październiku 2019 roku.

Po stażu w telewizji Orange Sport, niemal z miejsca stał się jedną z głównych twarzy stacji. Przez bardziej doświadczonych kolegów uważany był za jednego z najbardziej utalentowanych i kreatywnych komentatorów sportowych młodego pokolenia.

Duża popularność zapewniła mu praca w PZPN, którą zaproponował mu Janusz Basałaj. Obaj panowie współpracowali ze sobą wcześniej w Orange Sport.

Kanał Łączy Nas Piłka na YouTube okazał się ogromnym sukcesem, a Łukasz Wiśniowski stał się jego twarzą. Zyskując zaufanie sztabu szkoleniowego, piłkarzy oraz internautów.

Łukasz Wiśniowski – jak dokładnie zaczynał?

Mało kto o tym pamięta, ale na sukces zapracował sobie sam, ciężką pracą.

Jest 2009 rok. Redakcja Orange Sport Polska. Pewnego razu Janusz Basałaj dostaje maila, jednego z wielu, jak zresztą każdego dnia. Tym razem intuicja każe mu odpowiedzieć szybko. Po 10 minutach odpisuje, zostawiając swój nowy numer telefonu. Pierwsza rozmowa trwa 30 minut. Później kontakt się urywa, ale Wiśniowski nie poprzestaje działać. Regularnie wysyła maile do Basałaja. W końcu ten ma dość i dla spokoju proponuje kilkutygodniowe praktyki.

Łukasz jest wtedy studentem III roku polonistyki na UJ. Z Krakowa przeprowadza się do Warszawy. Nie boi się zmian, choć wychował się jakieś 400 kilometrów od stolicy. Wieś Ubiad. Beskid Sądecki. Zaledwie 500 mieszkańców. Wcześniej pisał o piłce nożnej na klubowej stronie Valencii oraz działał dla internetowego radia. Na studia zarobił, pracując w myjni samochodowej trzy miesiące w Dublinie. Jak sam potem wspomina, edukacja dała mu ogładę językową, światopoglądową i literaturoznawczą. 

Dla wielu praca w telewizji sportowej brzmi jak raj. Początki nie były jednak usłane różami. Przez pierwsze miesiące pracował za darmo. Uczył się. Często zostawał na dyżurach od 14 do 23. Nieraz zdarzyło mu się spać na redakcyjnej sofie. Ciężka praca opłaciła się, nie przeszkodziło w tym nawet wrodzone ADHD i nieco chaotyczny sposób bycia. 

Łukasz Wiśniowski – wywiady

Posłuchaj rozmowy z Łukaszem Wiśniowskim w Olek Wandzel Podcast.

Wiśniowski doskonale rozumie potencjał YouTube i chętnie udziela wywiadów  vlogerom tworzącym na tym kanale treści.

 

Nie przegap wymarzonej pracy!
Najlepsze oferty co wtorek na Twoim mailu.