TOP5 transferów dziennikarskich w 2014 roku

Damian Jursza

Damian Jursza

Test

Jak co roku barwy klubowe zmieniali nie tylko sportowcy. Oto subiektywny ranking najgłośniejszych „transferów” w środowisku dziennikarzy sportowych w 2014 roku.

1. Robert Błoński Gazeta Wyborcza – Przegląd Sportowy

Jeden z najbardziej znanych dziennikarzy sportowych. Specjalizuje się w piłce nożnej oraz sportach zimowych. Jego największym atutem jest przede wszystkim olbrzymie już doświadczenie. Uczestnik największych imprez sportowych w tym MŚ (2002 i 2006), ME (2006 i 2012) oraz ZIO (2002, 2006, 2010). Wychowanek Agory, z Gazetą Wyborczą związany przez 22 lata. Wydawało się, że w Sport.pl pozostanie już na zawsze. Najwyraźniej przeważyła znajomość z Michałem Polem. Do transferu formalnie doszło w lutym 2014 r.

2. Michał Kołodziejczyk Rzeczpospolita – Wirtualna Polska

Jeszcze młody, ale już bardzo doświadczony. Dzięki licznym gościnnym występom jako ekspert w studiu TVP szybko zyskał popularność. W Rzeczpospolitej od 2007 roku. Wcześniej współpracował z Przeglądem Sportowym i tygodnikiem Piłka Nożna. W ostatnim czasie jego tekstów było jak na lekarstwo, gdyż bardziej niż na pisaniu skupiał się na zarządzaniu nową stroną internetową „Rzepy”. Oficjalnie w WP.pl od stycznia 2015 roku.

3. Marek Wawrzynowski Przegląd Sportowy – sport.tvp.pl

Jedno z najlepszych „piór” w naszym kraju.  Jak wieść niesie będąc wraz z Piotrem Żelaznym (5. miejsce w rankingu) w opozycji do nowego kierownictwa Przeglądu Sportowego (Pol, Rudzki, Włodarczyk) po blisko 7 latach w kwietniu musiał pożegnać się z redakcją. Wcześniej współpracował z m.in. Życiem, Gazetą Wyborczą, Faktem i Dziennikiem. Autor książki „Wielki Widzew”, która zasłużenie została Sportową Książku Roku 2013. Obecnie rozwija własne Wydawnictwo Kopalnia oraz współpracuje ze stroną internetową TVP Sport.

4. Piotr Żelazny Przegląd Sportowy – Rzeczpospolita

W ostatnich latach (od 2007) bez wątpienia jeden z najlepszych redaktorów Przeglądu Sportowego. Wcześniej pisał do m.in. Dziennika i tygodnika Piłka Nożna. Obecnie razem z Markiem Wawrzynowskim prowadzi Wydawnictwo Kopalnia oraz godnie zastępuje Pawła Wilkowicza i Michała Kołodziejczyka na stronach sportowych Rzeczpospolitej.

5. Przemysław Zych Przegląd Sportowy – Gazeta Wyborcza/Sport.pl

Najmłodszy w zestawieniu, ale mający już swoją renomę. Prawdziwy pasjonat, choć w tym rankingu to słowo pasuje do każdego. Podobno świetnie zna się nie tylko na polskiej, ale również tureckiej i bałkańskiej piłce. W Gazecie Wyborczej od lutego, wcześniej przez trzy lata związany z Przeglądem Sportowym.

Wydarzeniem 2014 roku było również rezygnacja Przemysława Iwańczyka po 20 latach ze współpracy z Gazetą Wyborczą. Nawet w swoim nicku na Twitterze – @iwanczyk_gw ma on znamienny skrót GW. Popularny dziennikarz postanowił skupić się na swojej pracy w radiu – TOK FM (współpraca od 2012 roku) oraz telewizji – Polsat (współpraca od 2006 roku).

Warto także zauważyć liczne transfery ludzi mediów do… PZPN. Możesz przeczytać o tym tutaj.

Na koniec dla przypomnienia TOP5 jeśli chodzi o transfery za 2013 rok.
1. Michał Pol Sport.pl – Przegląd Sportowy
2. Paweł Wilkowicz Rzeczpospolita – Sport.pl
3. Przemysław Rudzki Fakt – Przegląd Sportowy
4. Tomasz Włodarczyk Orange Sport – Fakt/Przegląd Sportowy
5. Dariusz Wołowski Interia.pl – Sport.pl

Uważasz inaczej? Swoim rankingiem możesz podzielić się w komentarzach.

[fot. startupstockphotos]

Nie przegap wymarzonej pracy!
Najlepsze oferty co wtorek na Twoim mailu.