Artykuły

Michał Wyrwa autorem książki o Śląsku Wrocław!

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Kojarzycie Michała Wyrwę? Jeśli nie, to kiepsko. To jedno z najgorętszych nowych nazwisk na rynku dziennikarstwa sportowego. Michał jest  autorem artykułu na temat Piotra Zielińskiego, który ukazał się kilkanaście dni temu na Weszło.com. Za ten tekst zgarnął mnóstwo pochwał od bardziej doświadczonych kolegów.

Pochodzący ze Strzegomia Michał ma dopiero 22 lata, a już może pochwalić się tekstami dla Faktu, Tygodnika Kibica, Wp.pl, Weszło czy Futbolnet. Teraz na tapetę wziął zespół Śląska, który najczęściej miał okazję oglądać na żywo. Michał zebrał historię sprzed lat i tak powstała książka pt. „W cieniu Śląska”.

Samej książki jeszcze nie czytałem, ale poniżej wklejam oficjalny komunikat jaki otrzymałem od wydawnictwa SQN. Lektura zapowiada się naprawdę ciekawie.

Michał Wyrwa odkrywa przez kibicami Śląska Wrocław nieznane oblicze zespołu i przypomina najbardziej spektakularne momenty w jego historii. Autor zabiera czytelnika kilkadziesiąt lat wstecz i doskonale oddaje atmosferę polskiej piłki nożnej w tamtych latach. Tak samo dokładnie autor przedstawia najnowszą historię. Historia drużyny z Wrocławia to jednak nie tylko wzloty, ale również upadki. I nie chodzi tu tylko o te na boisku. W cieniu Śląska pokazuje mroczne historie niespełnionych talentów oraz walkę piłkarzy z uzależnieniem od alkoholu i hazardu, znamiennych używek dla sportowców w socjalistycznej Polsce.

Książka trafi do sprzedaży 5 czerwca.

[Fot. PolandMFA/Flickr; Wydawnictwo SQN]

Znasz już Akademię PracaSport.pl?
Jeśli pracujesz w sporcie lub jest to Twoim celem, nasza platforma edukacyjna jest właśnie dla Ciebie. Już ponad 1000 osób wzięło udział w internetowych kursach dla branży sportowej. Uczymy praktycznych aspektów z zakresu marketingu, dziennikarstwa, social media czy efektywnej pracy. Ponad 98% uczestników poleciłoby kurs swoim znajomym! Kliknij tutaj i wybierz czego chcesz się nauczyć.

Ponad 15 lat doświadczenia w branży sportowej. Od 2013 roku prowadzę bloga PracaSport.pl, gdzie dzielę się wiedzą z zakresu mediów, nowych technologii, sponsoringu i sportu. Więcej informacji: damianjursza.com

Komentarze