Lech – Legia. Czy lokalne media mogą informować o odwiecznym rywalu?

Lokalna poznańska telewizja WTK wyemitowała w trakcie wiadomości sportowych materiał o przygotowaniach Legii Warszawa.  Podobno nie pierwszy raz. Na reporterów stacji spadła fala krytyki, ze strony  przedstawicieli innych poznańskich mediów. Czy słusznie?

Od dawna dziennikarze z Warszawy uważają, że ich koleżanki i koledzy z Poznania są przewrażliwieni na swoim (i Lecha) punkcie. Ci drudzy z kolei zarzucają „warszawiakom”, że będąc przedstawicielami ogólnopolskich mediów solidaryzują się tylko z jedną drużyną – Legią. Zapominając przy tym o niezbędnym obiektywizmie.  Rzadko jednak dochodzi do polemiki pomiędzy przedstawicielami tego samego „obozu”, a tak było tym razem.

Od razu zaznaczę, że słowa krytyki w kierunku telewizji WTK są moim zdaniem zupełnie nieuprawnione. Trwa sezon ogórkowy, lokalnych wydarzeń sportowych jest jak na lekarstwo, a ramówkę trzeba przecież jakoś zapełnić.  Poza tym nie oszukujmy się, w Poznaniu każdego interesuje w jakiej kondycji znajduje się największy rywal „Kolejorza”.  Każdy kto, choć trochę zna realia panujące w stolicy Wielkopolski wie, że baczne przyglądanie się Legii jest na porządku dziennym. Tym bardziej teraz, kiedy oba kluby rywalizowały niemal do ostatnich kolejek o mistrzostwo, a burzę wywołały transfery Bereszyńskiego i Ojaamy.

Dyskusja pomiędzy poznańskimi dziennikarzami odbyła się na Facebooku. Na prośbę jej uczestników usunąłem całą rozmowę, która wcześniej pojawiła się w tym wpisie.

[Fot. Sibe Kokke/Flickr]

Marzysz o pracy w branży sportowej?
Rozwiń swoją karierę razem z nami! Akademia PracaSport.pl to pierwsza w Polsce, internetowa platforma edukacyjna dla osób z branży sportowej. Zdobędziesz nową wiedzę i umiejętności, które przybliżą Cię do wymarzonej pracy w sporcie.

Kliknij i dowiedz się więcej

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *