Porady

Jak kluby sportowe mogą wykorzystać nowe przyciski Call to Action na Facebooku?

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Facebook wprowadził siedem nowych przycisków CTA. Dzięki temu administratorzy fanpage’y mają jeszcze większe pole do popisu. W jaki sposób kluby sportowe mogą wykorzystać tą nową funkcjonalność?

Facebook cały czas się zmienia. Nie ma w zasadzie miesiąca, żeby największy serwis społecznościowy na świecie nie wprowadził jakiś nowinek. Zmiany obejmują nie tylko edge rank (algorytm decydujący o tym, które posty są wyświetlane), ale także wygląd i funkcjonalności fanpage’y, które dla klubów sportowych stały się jednym z najważniejszych kanałów do komunikacji z kibicami.

Pod koniec lutego Facebook wprowadził 7 nowych przycisków Call To Action, które umieścić możemy na tzw. covephoto (zdjęcie w tle) tuż obok najpopularniejszego przycisku „Lubię to”.

Nowe przyciski to:
– Zarezerwuj teraz (Book Now)
– Skontaktuj się z nami (Contact Us)
– Użyj aplikacji (Use App)
– Zagraj w grę (Play Game)
– Kup teraz (Shop Now)
– Rejestracja (Sign Up)
– Zobacz film (Watch Video)

Dzięki temu bez konieczności tworzenia mało widocznych zakładek  czy postów linkujących możemy promować zewnętrzne strony.

Kluby sportowe mogą w ten sposób odsyłać swoich fanów do klubowego sklepu (np. Bayer Leverkusen) , rezerwacji biletów na najbliższe spotkanie (np. Southampton FC), rejestracji w bazie kibiców (np. FC Barcelona), materiału wideo (np. Liverpool FC),  aplikacji mobilnej (np. Everton FC) czy gry.

W Polsce jako jeden z pierwszych z przycisków CTA zaczął korzystać Lech Poznań. Brawo!

Jak dodać przycisk do fanpage’a?

Z poziomu strony klikamy w przycisk na coverphoto „Utwórz wezwanie do działania”.

Następnie wybieramy rodzaj przycisku oraz wpisujemy adres strony internetowej i strony mobilnej (jeśli jej nie podamy to przycisk nie będzie wyświetlał się użytkownikom korzystającym z mobilnego Facebooka).

Następnie decydujemy dokąd odsyłać ma przycisk  w systemach iOS i Android (strona internetowa lub aplikacja mobilna) i możemy cieszyć się z dodania nowej opcji na naszym fanpage’u.

[fot. mkhmarketing/ Flickr.com]

Ponad 15 lat doświadczenia w branży sportowej. Od 2013 roku prowadzę bloga PracaSport.pl, gdzie dzielę się wiedzą z zakresu mediów, nowych technologii, sponsoringu i sportu. Więcej informacji: damianjursza.com

Komentarze