Artykuły

Zostań dziennikarzem sportowym – wkrótce rusza Akademia PracaSport.pl

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Jesienią będziesz miał szansę wziąć udział w unikatowym kursie dziennikarstwa sportowego, organizowanym w ramach nowego projektu – Akademii PracaSport.pl. W 30 dni poznasz najważniejsze aspekty pracy dziennikarza i poprawisz swój warsztat.

Jednym z najczęstszych marzeń czytelników PracaSport.pl jest praca w mediach. Dziennikarstwo, choć to zawód niełatwy, od lat elektryzuje i wbudza wielkie emocje. Nie bez powodu przedstawicieli mediów nazywamy czwartą władzą, a na dziennikarzy sportowych relacjonujących Euro 2016 i Igrzyska Olimpijskie w Rio patrzymy z wielką zazdrością.

Tak, dla wielu jest to praca marzeń:

Jak będzie wyglądał kurs?

Kurs będzie w pełni dostosowany do obecnych wymagań związanych z rozwojem nowych mediów i technologii. Specyfika pracy dziennikarza zmienia się każdego dnia. Dawny podział, gdzie radio ogłaszało informacje, telewizja ją pokazywała, a prasa objaśniała przestał być dawno aktualny.

Internet wymaga multimedialnych dziennikarzy, którzy w dynamiczny i atrakcyjny sposób są w stanie przekazywać informacje, które będą następnie przez czytelników komentowane i udostępniane dalej. Dziś postawienie końcowej “kropki” w artykule bywa dopiero początkiem pracy nad nim.

Jak wziąć udział?

Prace nad startem Akademii trwają, uruchomiona została już strona internetowa, na której znajdziesz więcej informacji:

http://akademia.pracasport.pl

Kurs będzie płatny i przeznaczony zarówno dla początkujących dziennikarzy, jak i osób, które chcą powiększyć swoją wiedzę z zakresu social media, SEO, content marketingu, narzędzi technicznych czy prawa autorskiego/prasowego.

Zapraszam do odwiedzin strony – zostaw swój adres e-mail, a będziesz na bieżąco informowany o postępach w pracy nad kursem.

Ponad 15 lat doświadczenia w branży sportowej. Od 2013 roku prowadzę bloga PracaSport.pl, gdzie dzielę się wiedzą z zakresu mediów, nowych technologii, sponsoringu i sportu. Więcej informacji: damianjursza.com

1 komentarz

  1. Trzymam kciuki żeby się udało, zapowiada się ciekawie. Mam nadzieję że autorzy z jakimś już doświadczeniem w mediach też znajdą w kursie coś dla siebie.

Komentarze