Wywiad: Mariusz Trzaska – twórca gry Liga Manager

Mariusz Trzaska to współtwórca kultowej serii gier Liga Polska Manager w latach 1995-2005. Miała ona rzeszę swoich zwolenników jeszcze w czasach, gdy nikt nie słyszał o Championship Managerze, nie mówiąc już o Football Managerze. Po wielu namowach Polak powrócił z grą Liga Manager 2016 na Androida oraz najnowszym produktem Liga Manager 2017 na Windowsa. W rozmowie z PracaSport.pl opowiada o kulisach swojej pracy, największych wyzwaniach oraz planach na przyszłość.

Wywiad: Piotr Kiciński – wiceprezes Cinkciarz.pl

Spółka Cinkciarz.pl to jedna z najszybciej rozwijających się firm w Europie. Serwis działający na internetowym rynku wymiany walut, aktywnie promuje się poprzez sport. Będąc m.in. sponsorem klubu koszykarskiego Chicago Bulls oraz Oficjalnym Sponsorem Reprezentacji Polski w piłce nożnej. O tym dlaczego właśnie sport  – opowiada dr Piotr Kiciński. Człowiek z blisko 20-letnim doświadczeniem w branży finansowej, który w swojej karierze zajmował stanowiska menadżerskie i zarządcze w zakresie zarządzania ryzykiem, rozwoju produktów oraz zarządzania sprzedażą.  Z grupą Cinkciarz.pl związany od 2012 roku, a od 3 lat zajmuje stanowisko wiceprezesa zarządu.

Wywiad: dr Emilia Mikołajewska, autorka książki “Kinesiotaping w sporcie”

O metodzie kinesiotapingu w sporcie rozmawiam z dr Emilią Mikołajewską, adiunktem Katedry Fizjoterapii Collegium Medicum im. Ludwika Rydygiera w Bydgoszczy, naukowcem w Laboratorium Neurokognitywnym Interdyscyplinarnego Centrum Nowoczesnych Technologii Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu oraz autorką 12 książek i ponad 300 publikacji z zakresu rehabilitacji i fizjoterapii.

Wywiad: dr Katarzyna Burska – językoznawca z UŁ

O prawidłowej odmianie nazwisk sportowców, błędach, których powinni wystrzegać się młodzi adepci dziennikarstwa, oraz poziomie językowym przedstawicieli polskich mediów opowiada dr Katarzyna Burska, językoznawca z Uniwersytetu Łódzkiego, autorka publikacji poświęconych językowi sportu, od blisko dekady związana z serwisem iGol.pl, na którym pod jej okiem pierwsze dziennikarskie kroki stawiało ponad stu pasjonatów piłki nożnej.