Konferencja Prawo Sport Finanse 2020 Online

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Termin: 18.09.2020 – 19.09.2020
Miasto: online
Organizator: Koło Naukowe Prawa Sportowego „Ius et Sport
Strona www: https://www.facebook.com/Ius.et.Sport

W dniach 18 i 19 września 2020 r., w formule zdalnej, odbędzie się VII Ogólnopolska Konferencja Naukowa „Prawo Sport Finanse 2020 Online”. Jej organizatorem jest Koło Naukowe Prawa Sportowego „Ius et Sport”.

Na przestrzeni lat konferencja organizowana przez studentów Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego zyskała rangę największego i najbardziej prestiżowego wydarzenia o tematyce prawa sportowego w Polsce.

Dzięki naszemu wydarzeniu, co roku w Warszawie, spotykają się znamienici eksperci zajmujący się szeroko rozumianym rynkiem sportowym. Naszym głównem celem jest stanowienie przestrzeni dla merytorycznej i rzetelnej debaty na tematy koncentrujące się wokół sportu amatorskiego i zawodowego. Podczas wcześniejszych edycji „Prawo Sport Finanse” poruszone zostały istotne zagadnienia dotyczące m.in. prawnych aspektów działalności branży hazardowej czy problemu dopingu w sporcie.

Pierwotnie tegoroczna konferencja miała odbyć się na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego w dniach 2 i 3 kwietnia. Gościć podczas niej mieli m.in. Jarosław Kołakowski, adw. Maciej Bałaziński, adw. Jakub Fornalik, Wiesław Wilczyński i dr Jakub Laskowski. Pandemia koronawirusa i wprowadzane obostrzenia ostatecznie uniemożliwiły odbycie się wydarzenia w „tradycyjnej” formule.

Organizatorom zależało jednak, aby do konferencji doszło jeszcze w roku 2020. Tak też się stanie, jednak na innych zasadach niż dotychczas. Wydarzenie odbędzie się w formule zdalnej. Spotkamy się w gronie akademickim, zrzeszającym studentów, doktorantów i naukowców z całej Polski.

Swój abstrakt zgłosić może każdy, natomiast do czynnego udziału w konferencji zakwalifikowani zostaną najlepsi. Zaplanowane zostanie 20 wystąpień. Można być pewnym, że pomimo innego charakteru konferencji będzie miała ona najwyższą jakość.

Transmisja wydarzenia będzie darmowa i odbędzie się na portalu Facebook. Więcej informacji, w tym szczegółowy harmonogram wydarzenia i zasady przyjmowania abstraktów, ogłaszane będą na mediach społecznościowych Koła Naukowego Prawa Sportowego „Ius et Sport”.

Ponad 15 lat doświadczenia w branży sportowej. Od 2013 roku prowadzę bloga PracaSport.pl, gdzie dzielę się wiedzą z zakresu mediów, nowych technologii, sponsoringu i sportu. Więcej informacji: damianjursza.com