Ogólnopolska Konferencja Naukowa „Aspekty prawne działalności klubów sportowych”

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Termin: 10.05.2019
Miasto: Gdańsk
Organizator: Koła Naukowe Uniwersytetu Gdańskiego
Strona www: https://www.facebook.com/events/wydział-prawa-i-administracji-uniwersytetu-gdańskiego/okn-aspekty-prawne-działalności-klubów-sportowych/2268745063408472/

10 maja 2019 r. na Uniwersytecie Gdańskim odbędzie się Ogólnopolska Konferencja Naukowa „Aspekty prawne działalności klubów sportowych”. 

Wydarzenia będzie miało miejsce na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Gdańskiego w godz. 10:00-20:00.

Organizatorami spotkania są Koło Naukowe Prawa Gospodarczego Publicznego UG, Koło Naukowe Prawa Administracyjnego UG, Koło Naukowe Prawa Sportowego UG oraz Koło Naukowe Prawa Finansowego UG.

Konferencja dotyczyć będzie wieloaspektowego spojrzenia na zagadnienie działalności klubów sportowych w Polsce z perspektywy zarówno prawa publicznego jak i prywatnego.

Swój udział w wydarzeniu dotychczas potwierdzili m.in.: Michał Listkiewicz (były prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej oraz były sędzia międzynarodowy piłki nożnej), Krzysztof Malinowski (adwokat, członek zarządu Polskiego Związku Piłki Nożnej, członek Komisji Prawnej przy UEFA, przedstawiciel Pomorskiego Związku Piłki Nożnej), dr Karolina Tetłak (Uniwersytet Warszawski) i mec. Grzegorz Knap (dział prawny klubu Legia Warszawa). Po konferencji przewidziana jest także punktowana publikacja, która będzie podsumowaniem podjętych w trakcie wystąpień tematów oraz dyskusji.

Koszt uczestnictwa

Organizatorzy przewidują opłatę w wysokości 120 PLN za udział czynny oraz 60 PLN za udział bierny z otrzymaniem certyfikatu. Jednakże dla tych z Państwa, którzy rezygnują z cateringu oraz uzyskania certyfikatu uczestnictwa wstęp jest bezpłatny.

Turniej piłkarski 11.05.2019

Po konferencji, w dniu 11 maja 2019 r., planowany jest turniej piłkarski na Kompleksie Sportowym Grunwaldzka 244. Drużyny, które wezmą w nim udział, muszą składać się maksymalnie z dziesięciu zawodników. Rozgrywki będą przeprowadzone w formule 5+1.

Ponad 15 lat doświadczenia w branży sportowej. Od 2013 roku prowadzę bloga PracaSport.pl, gdzie dzielę się wiedzą z zakresu mediów, nowych technologii, sponsoringu i sportu. Więcej informacji: damianjursza.com