Artykuły

Tenis Polska nowy magazyn na iPada

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Na fali popularności Agnieszki Radwańskiej i Jerzego Janowicza doczekaliśmy się pierwszego tenisowego magazynu na tablety. Tenis Polska dostępny jest za darmo w AppStore (wyłącznie na iPada).

Wydawcą magazynu jest spółka Tene Cursum , która ma już w swojej grupie serwis Facetpo40.pl.

Pomysł na magazyn o tenisie to konsekwencja świadomego budowania portfolio wydawcy, który tworzy grupę produktów skierowanych do aktywnych mężczyzn. Wybór padł na tenis jako sport, aktywność ludzi aspirujących. W naszym założeniu magazyn ma nie tylko relacjonować sportowe wydarzenia, ale również budować modę na fizyczną aktywność, zdrowy styl życia – odpowiada mi redakcja (na pytanie – dlaczego akurat tenis).

Magazyn ukazywać się będzie bezpłatnie w cyklu miesięcznym, ale z uwagi na okres wakacyjny, najbliższe wydanie zaplanowano jako numer łączony.

Tenis Polska wydawany jest wyłącznie na iPada (nie jest dostępny na inne urządzenia z systemem iOS). Wydawca nie wyklucza jednak, że w przyszłości pojawi się także na tablety z systemem Android.  Za kwestie techniczne odpowiada firma Optizen Labs.

Przygotowanie tytułu w systemie iOS jest świadomym wyborem wydawcy, które definiuje grupę użytkowników iPadów jako użytkowników o większym potencjale i wysublimowanych preferencjach zakupowych, otwartych na nowości technologiczne – uzasadnia redakcja.

Z uwagi na mocno zawężony rynek ,wypada trzymać kciuki za kolejny odważny projekt. Tylko, czy w Polsce jest już taka duża liczba użytkowników tabletów z „jabłuszkiem”? Śmiem wątpić.

Przypomnę tylko, że pierwszymi magazynami o sporcie na iPada były AppSport (dziennik sportowy) oraz  Futbolmag (miesięcznik piłkarski). Oby wydawane były za pośrednictwem platformy PressPad, oba zostały również zawieszone.

Magazyn dostępny jest tutaj, a  oficjalną stronę projektu znajdziecie tu.


[Fot. ronada/Flickr]

Znasz już Akademię PracaSport.pl?
Jeśli pracujesz w sporcie lub jest to Twoim celem, nasza platforma edukacyjna jest właśnie dla Ciebie. Już ponad 1000 osób wzięło udział w internetowych kursach dla branży sportowej. Uczymy praktycznych aspektów z zakresu marketingu, dziennikarstwa, social media czy efektywnej pracy. Ponad 98% uczestników poleciłoby kurs swoim znajomym! Kliknij tutaj i wybierz czego chcesz się nauczyć.

Ponad 15 lat doświadczenia w branży sportowej. Od 2013 roku prowadzę bloga PracaSport.pl, gdzie dzielę się wiedzą z zakresu mediów, nowych technologii, sponsoringu i sportu. Więcej informacji: damianjursza.com

Komentarze