Artykuły

Strony w sieci: boks

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Anthony Joshua kontra Władymir Kliczko na stadionie Wembley to walka, którą żyje cały bokserski świat. Szacuje się, że sprzedanych zostanie rekordowa liczba 1,5 miliona pakietów pay per view, a na trybunach zasiądzie komplet publiczności.  

Sobotnie starcie o pasy WBA i IBF wagi ciężkiej to dobry pretekst, aby przyjrzeć się w jakiej kondycji są serwisy i blogi poświęcone szermierce na pięści w Polsce. Zwłaszcza w obliczu zapowiedzi powrotu Tomasza Adamka i odbijającej się głośnym echem wypowiedzi Mateusza Borka w programie “Onet Rano”.

borek

W przygotowaniu zestawienia  pomógł mi Marek Rugowski, autor bloga Lewy Prosty, a w przeszłości administrator oficjalnej strony Agnieszki Rylik i współautor wielu serwisów internetowych poświęconych boksowi. Dzięki temu możecie mieć niemal 100% pewność, że żadna wartościowa strona nie została pominięta. Gdyby jednak tak się zdarzyło, to dajcie znać w komentarzach.

Waga ciężka: Bokser.org vs RingPolska.pl

O palmę pierwszeństwa w popularności na Facebooku, Twitterze i liczbie odsłon rywalizują Bokser.org oraz RingPolska.pl. Oba serwisy mają ugruntowaną pozycję w środowisku pięściarskim oraz siatkę korespondentów, w tym zagranicznych (Niemcy, USA).

Tuż za nimi są trzy inne strony: Boxing.pl (najstarszy ze wszystkich),  BoxingNews.pl, PolskiBoks.pl oraz najmłodszy wRingu.net. Dwa ostatnie serwisy nie posiadają profili na Twitterze.

facebook_fani

twitter fani

Do niedawno ciekawie wyglądała rywalizacja pomiędzy forami dyskusyjnymi Bokser.org i Boxing.pl. Obecnie fora internetowe są generalnie w odwrocie, ale liczba 50 tysięcy użytkowników i blisko 550 tysięcy postów łącznie na obu – wciąż robi wrażenie.

liczba-userow

liczba-postow

Boksosfera

Pod względem liczby blogów –  blogosfera bokserska wygląda znacznie lepiej niż przedstawiana 2 tygodnie temu – żużlowa. Zwłaszcza biorąc pod uwagę fachowe analizy, które dla fanów tego sportu będą świetnym uzupełnieniem tematu po lekturze wspominanych wyżej serwisów.

Poza Lewym Prostym warto zaglądać na RingBlog.pl Ireneusza Fryszkowskiego, ProstozBoku.pl Kuby Borowicza, Legendy Boksu Krzysztofa Borowika, Wokół Ringu Dominika Kowala, Okrutny Boks Jakuba Twardosza, Topboxing.pl Dawida Barcikowskiego czy mający ponad 4 tysiące fanów na Facebooku blog PoGongu.

Kto następny?

Raz na dwa tygodnie na PracaSport.pl znajdziesz analizę działań na kanałach social media stron poświęconych różnym dyscyplinom sportu. Sprawdź artykuły na temat skoków narciarskich i żużla.

Już wkrótce przeanalizuje serwisy i blogi o MMA. Nie chcesz przegapić kolejnych rankingów? Zapisz się na newsletter.

Zdjęcie główne: Johann Walter Bantz
Znasz już Akademię PracaSport.pl?
Jeśli pracujesz w sporcie lub jest to Twoim celem, nasza platforma edukacyjna jest właśnie dla Ciebie. Już ponad 1000 osób wzięło udział w internetowych kursach dla branży sportowej. Uczymy praktycznych aspektów z zakresu marketingu, dziennikarstwa, social media czy efektywnej pracy. Ponad 98% uczestników poleciłoby kurs swoim znajomym! Kliknij tutaj i wybierz czego chcesz się nauczyć.

Ponad 15 lat doświadczenia w branży sportowej. Od 2013 roku prowadzę bloga PracaSport.pl, gdzie dzielę się wiedzą z zakresu mediów, nowych technologii, sponsoringu i sportu. Więcej informacji: damianjursza.com

Komentarze