Stanowski słusznie prawi

Co wtorek na stronie Weszlo.com możecie przeczytać felieton Krzysztofa Stanowskiego. W tym tygodniu jeden z najlepszych dziennikarzy sportowych w naszym kraju skupił się na poradach dla początkujących żurnalistów. Z artykułem jak najbardziej się zgadzam, dlatego postanowiłem przedstawić Wam kluczowy fragment, który powinniście wydrukować i powiesić nad biurkiem.

Mieszkasz w Krakowie? Nie pisz o Lewandowskim z Dortmundu, nie ustalaj taktyki za Fornalika, tylko załóż stronę o krakowskim futbolu, chodź dzień w dzień na treningi (i Wisły, i Cracovii!), rozmawiaj z ludźmi, zamieszczaj reportażyki i wywiady. Jeśli naprawdę umiesz pisać i masz lekkość kreowania tematów, jeśli jesteś systematyczny i uparty, jest duża szansa, że w ciągu 12 miesięcy otrzymasz propozycję pracy. Tyczy się to praktycznie każdego miasta w Polsce. Pamiętam jak kiedyś szukałem korespondenta do “Przeglądu Sportowego” z Poznania i mimo że dysponowałem niezłym budżetem, trudno było kogokolwiek pozyskać. Ostatecznie zdecydowałem się na Maćka Henszela z “GW”, ale czy przez kolejne lata Maciek napisał cokolwiek, co do dziś bym pamiętał – niekoniecznie. Zasada “na bezrybiu i rak ryba” jak najbardziej obowiązuje.

Cały artykuł przeczytacie na stronie Weszlo.com.

Jaki z tego morał? Chcesz pracować za biurkiem? Zmień zawód!

[Fot. Rusty Sheriff/Flickr]

Marzysz o pracy w branży sportowej?
Rozwiń swoją karierę razem z nami! Akademia PracaSport.pl to pierwsza w Polsce, internetowa platforma edukacyjna dla osób z branży sportowej. Zdobędziesz nową wiedzę i umiejętności, które przybliżą Cię do wymarzonej pracy w sporcie.

Kliknij i dowiedz się więcej

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *