Artykuły

Robert Lewandowski ma ponad 3 miliony fanów

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Stało się. Pierwszy polski fanpage na Facebooku przekroczył granicę trzech milionów fanów.

Dynamika wzrostu polubień na fanpage’u Roberta Lewandowskiego jest imponująca. O tym jak wyglądał jego profil na tle innych polskich sportowców oraz czołowych piłkarzy świata w styczniu mogliście przeczytać tu. Wtedy liczył on „zaledwie” 2,5 miliona fanów.

Według SoTrender każdego dnia ponad 7 tysięcy nowych osób decyduje się polubić fanpage Polaka.

Sukces na Facebooku w takim wymiarze nie byłby oczywiście możliwy, gdyby nie fakt, że polski piłkarz już dawno stał się marką globalną, która swoich sympatyków ma praktycznie we wszystkich zakątkach świata. I to dosłownie wszystkich.

Według Socialbakers 22,2% fanów stanowią Polacy, 8% Niemcy. Pewnie ciekawi jesteście, jakie narodowści plasują się dalej. Uwaga, może być zaskakująco: 5,5% to Meksykanie, 5,2% Brazylijczycy (!), 3% Turcy, 3% Indonezyjczycy.

Olbrzymi potencjał Lewandowskiego w social media, zauważyli ludzie z jego otoczenia. Wraz z nowym rokiem polski napastnik obecny jest także na Instagramie, Twitterze oraz… chińskim portalu Weibo.com. A tylko kwestią czasu pozostaje kiedy pobije kolejny polski rekord na Facebooku.

[Fot. facebook.com/rl9official]

Ponad 15 lat doświadczenia w branży sportowej. Od 2013 roku prowadzę bloga PracaSport.pl, gdzie dzielę się wiedzą z zakresu mediów, nowych technologii, sponsoringu i sportu. Więcej informacji: damianjursza.com

2 komentarze

  1. Postawiłeś wykrzyknik przy Brazylii. Mnie bardziej ci Meksykanie dziwią. Brazylia to jeden z najbardziej rozwijających się rynków imperium Marca Zuckerbera, piszę to na podstawie jakiegoś raportu social media, który wpadł mi ostatnio w łapy.

    • Po prostu Brazylia uznawana jest (poza Anglią) za kolebkę futbolu. Tam piłka nożna to religia. Poza tym prawie co sezon objawia się nowa gwiazda: Romario, Rivaldo, Ronaldo, Ronaldinho, Kaka, Neymar, itd. To zaszczyt, że Polak jest doceniany przez Brazylijczyków.

Komentarze