Piotr Dumanowski

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Piotr Dumanowski na Twitterze: https://twitter.com/PDumanowski
Liczba obserwujących: 39 917

Rocznik: 1990
Pochodzenie: Kwakowo
Pseudonim: Duman
Ulubione dyscypliny: piłka nożna
Redakcja bazowa: Eleven Sports
Na Twitterze od: styczeń 2012

Piotr Dumanowski to dziennikarz i komentator sportowy specjalizujący się w piłce nożnej. Od 2015 roku związany z telewizją Eleven Sports. Najczęściej relacjonuje spotkania włoskiej Serie A, hiszpańskiej La Ligi i niemieckiej Bundesligi.

Przygodę z dziennikarstwem rozpoczynał pisząc artykuły dla iGol.pl, tygodnika “Tylko Piłka” i komentując spotkania w radiu internetowym iGol.FM.

W latach 2010-2014 pracował w telewizji Orange Sport, idąc szlakiem wytyczonym wcześniej przez Mateusza Święcickiego i Łukasza Wiśniowskiego. Relacjonował tam spotkania polskiej ligi, był reporterem, wydawcą oraz prowadził sportowe programy.

Archiwalny reportaż Piotra Dumanowskiego w Orange Sport:

Przed przyjściem do Eleven Sports pracował w Departamencie Komunikacji i Marketingu PZPN. Odpowiadał tam m.in. za treści na stronę internetową Laczynaspilka.pl.

Znawca włoskiej piłki, którą przybliża na swoim fanpage’u na Facebooku. Z polskich klubów sympatyzuje z Arką Gdynia.

Znasz już Akademię PracaSport.pl?
Jeśli pracujesz w sporcie lub jest to Twoim celem, nasza platforma edukacyjna jest właśnie dla Ciebie. Już ponad 1000 osób wzięło udział w internetowych kursach dla branży sportowej. Uczymy praktycznych aspektów z zakresu marketingu, dziennikarstwa, social media czy efektywnej pracy. Ponad 98% uczestników poleciłoby kurs swoim znajomym! Kliknij tutaj i wybierz czego chcesz się nauczyć.

Komentarze