Michał Kołodziejczyk

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Michał Kołodziejczyk na Twitterze: https://twitter.com/Michal_Kolo
Liczba obserwujących: 73 689

Rocznik: 1981
Pochodzenie: Warszawa
Ulubione dyscypliny: piłka nożna, piłka ręczna
Redakcja bazowa: Canal + Sport
Na Twitterze od: grudzień 2014

Michał Kołodziejczyk to uznany dziennikarz sportowy. Od 2015 do 2019 roku redaktor naczelny WP SportoweFakty.  Na przełomie 2019/2020 roku głośno było o jego przejściu do grupy Ringier Axel Springer Polska, gdzie miał zostać redaktorem naczelnym Przeglądu Sportowego.

Ostatecznie od 1 czerwca 2020 roku dyrektor redakcji sportowej Canal+.

Najdłużej w swojej przygodzie dziennikarskiej związany był z Rzeczpospolitą, gdzie spędził ponad 7 lat. Miał tam przyjemność współpracować z takimi dziennikarzami jak: Mirosław Żukowski, Stefan Szczepłek czy Paweł Wilkowicz.

Autor popularnego cyklu wywiadów „Bez Reflektorów”, który ukazuje się co dwa tygodnie w Rzeczpospolitej.

W przeszłości pisał także dla tygodnika Piłka Nożna i Przeglądu Sportowego. Współpracował z Radiem Mazowsze oraz Radiem TokSport. Wspólnie z Andrzejem Janiszem relacjonował spotkania reprezentacji Polski dla Polskiego Radia.

Kołodziejczyk jest częstym ekspertem w programach telewizyjnych. Był stałym gościem ligowego magazynu “Szybka piłka” oraz mundialowego studia.

Prywatnie związany jest z popularną dziennikarką Anitą Werner. To właśnie z nią napisał książkę „Mecz to pretekst. Futbol, wojna, polityka”.  Pozycja została wydana w 2020 roku przez Sine Qua Non.

Dziennikarz jest dużym fanem Roberta Lewandowskiego.

Michał Kołodziejczyk – wywiady

Posłuchaj rozmowy z Michałem Kołodziejczykiem w Olek Wandzel Podcast.

W programie As Wywiadu dziennikarz opowiada o swojej przygodzie z dziennikarstwem.

W październiku 2020 roku, Michał Kołodziejczyk był gościem programu Futbolownia, gdzie obszernie opowiedział jak ze swojej perspektywy postrzega zawód dziennikarza.

Laureat Nagrody im. Bohdana Tomaszewskiego

Komentarze