Profil Cafe Futbol na Facebooku zostanie zamknięty?

Fanpage Cafe Futbol na Facebooku może zostać zamknięty. Powód? Polsat ma z nim niewiele wspólnego, a administrator profilu ostro skrytykował redakcję Cafe Futbol w artykule na Footbar.pl.

Artykuł ukazał się rano, o czym informowałem na  profilu na Twitterze. Autor tekstu Marcin Szymański przygotował ranking telewizyjnych redakcji sportowych. Polsat zajął w nim teoretycznie wysokie, bo drugie miejsce, jednak w uzasadnieniu został poddany rażącej krytyce. Uwagi w kierunku zespołu Polsatu były niewspółmierne w stosunku do uwag w stronę innych redakcji. Mimo, że w tytule artykułu autor zawał słowo „subiektywny ranking” to czytając go, można było odnieść wrażenie, że był pisany w celu „dowalenia” Polsatowi.  Nie zabrakło także uszczypliwości w stronę Mateusza Borka, który jest najbardziej rozpoznawalną twarzą redakcji sportowej stacji Zygmunta Solorza. Popularnemu komentatorowi przypomniano stary już konflikt z Dariuszem Wołowskim (dawniej Gazeta Wyborcza, a obecnie Interia.pl).

Do artykułu odniósł się na Twitterze Mateusz Borek, który był w szoku dowiadując się od innego dziennikarza – Tomasza Ćwiąkały (Weszlo.com), że autor tekstu na Footbarze jest jednocześnie administratorem profilu Cafe Futbol na Facebooku. Co więcej w opisie profilu mogliśmy znaleźć informację, że jest on autoryzowany (dziś po 12:00 została usunięta).  – Ten fanpage będzie zamknięty. W przeciwnym razie doświadczy konsekwencji prawnych – skomentował sytuację Borek.

[Fot. bmills/Flickr]

Marzysz o pracy w branży sportowej?
Rozwiń swoją karierę razem z nami! Akademia PracaSport.pl to pierwsza w Polsce, internetowa platforma edukacyjna dla osób z branży sportowej. Zdobędziesz nową wiedzę i umiejętności, które przybliżą Cię do wymarzonej pracy w sporcie.

Kliknij i dowiedz się więcej

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *