Artykuły

Profil Cafe Futbol na Facebooku zostanie zamknięty?

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Fanpage Cafe Futbol na Facebooku może zostać zamknięty. Powód? Polsat ma z nim niewiele wspólnego, a administrator profilu ostro skrytykował redakcję Cafe Futbol w artykule na Footbar.pl.

Artykuł ukazał się rano, o czym informowałem na  profilu na Twitterze. Autor tekstu Marcin Szymański przygotował ranking telewizyjnych redakcji sportowych. Polsat zajął w nim teoretycznie wysokie, bo drugie miejsce, jednak w uzasadnieniu został poddany rażącej krytyce. Uwagi w kierunku zespołu Polsatu były niewspółmierne w stosunku do uwag w stronę innych redakcji. Mimo, że w tytule artykułu autor zawał słowo „subiektywny ranking” to czytając go, można było odnieść wrażenie, że był pisany w celu „dowalenia” Polsatowi.  Nie zabrakło także uszczypliwości w stronę Mateusza Borka, który jest najbardziej rozpoznawalną twarzą redakcji sportowej stacji Zygmunta Solorza. Popularnemu komentatorowi przypomniano stary już konflikt z Dariuszem Wołowskim (dawniej Gazeta Wyborcza, a obecnie Interia.pl).

Do artykułu odniósł się na Twitterze Mateusz Borek, który był w szoku dowiadując się od innego dziennikarza – Tomasza Ćwiąkały (Weszlo.com), że autor tekstu na Footbarze jest jednocześnie administratorem profilu Cafe Futbol na Facebooku. Co więcej w opisie profilu mogliśmy znaleźć informację, że jest on autoryzowany (dziś po 12:00 została usunięta).  – Ten fanpage będzie zamknięty. W przeciwnym razie doświadczy konsekwencji prawnych – skomentował sytuację Borek.

[Fot. bmills/Flickr]

Znasz już Akademię PracaSport.pl?

Jeśli pracujesz w sporcie lub jest to Twoim celem, nasza platforma edukacyjna jest właśnie dla Ciebie. Już blisko pół tysiąca osób wzięło udział w internetowych kursach przeznaczonych dla branży sportowej. Uczymy praktycznych aspektów z zakresu marketingu, dziennikarstwa, social media czy efektywnej pracy. Kliknij tutaj i wybierz czego chcesz się nauczyć.

Ponad 15 lat doświadczenia w branży sportowej. Od 2013 roku prowadzę bloga PracaSport.pl, gdzie dzielę się wiedzą z zakresu mediów, nowych technologii, sponsoringu i sportu.

Komentarze