Artykuły

Polscy zawodnicy MMA na Facebooku

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Przed nami ważne wydarzenie, w sobotę po raz pierwszy w historii największa polska organizacja MMA, czyli KSW zorganizuje galę poza granicami kraju. To dobry moment, żeby sprawdzić jaką popularnością na Facebooku cieszą się najlepsi fighterzy.

W rankingu znaleźli się tylko zawodnicy z polskim paszportem. Poza bohaterami KSW są tu także reprezentanci takich federacji jak: UFC, Bellator czy rodzime FEN.

1. Mamed Khalidov 796 679 fanów

Niekwestionowany król Facebooka. Podobnie jak w sportowej rywalizacji tak i w internecie niemiłosiernie  odskoczył swoim rywalom. Jeśli tylko nie zejdzie ze ścieżki zwycięstw będzie pierwszym, który przekroczy magiczną barierę miliona fanów.

2. Michał Materla 265 888

Jeden z ulubieńców polskich kibiców. Weteran KSW. Sympatia jaką zdołał zdobyć przełożyła się na liczbę fanów na Facebooku. Jeśli chce utrzymać drugą lokatę musi jednak uważać, bowiem po piętach zaczyna deptać mu już coraz lepszy w MMA Pudzianowski.

3. Mariusz Pudzianowski 217 318

Trzecie miejsce i taki wynik w przypadku „Pudziana” to wstyd. Swoją popularność nie zawdzięcza on przecież sportom walki, poza tym jest rozpoznawalny od wielu, wielu lat. Jest jednak szansa, że Pudzianowski dogoni na Facebooku swoich największych rywali, gdyż z każdym występem w oktagonie udowadnia, że jest coraz lepszym zawodnikiem, a potencjał w social media ma z pewnością globalny.

4. Karol Bedorf 82 890

Mistrz federacji KSW w wadze ciężkiej. Największą popularność przyniosło mu pokonanie legendy sportów walki – Pawła Nastuli. Jeśli wkrótce dojdzie do skutku oczekiwana od dawna walka z „Pudzianem” to wskaźnik fanów zacznie rosnąć w zawrotnym tempie.

5. Rafał Moks 62 815

Drugi po Michale Materle najpopularniejszy reprezentant Szczecina wśród zawodników KSW. Podobnie jak na macie tak i na Facebooku jego największym rywalem wydaje się być Borys Mańkowski.

6. Jan Błachowicz 61 913

Dla wielu może być szokujące, że zawodnik uznawany za jednego z najlepszych fighterów w kraju ma mniej fanów niż Rafał Moks. Mógł być królem gal KSW, ale wybrał trudniejszą drogę w UFC. Gdyby nie dwie przegrane walki w rankingu popularności byłby zdecydowanie wyżej.

7. Borys Mańkowski 59 657

Mistrz federacji KSW w wadze półśredniej. Ma aspiracje by w przyszłości zostać mistrzem UFC. Umiejętnie wykorzystuje media społecznościowe do komunikacji z fanami, promocji swoich coraz liczniejszych sponsorów oraz kolegów z klubu Ankos Poznań.

8. Marcin Różalski 38 006

Popularny „Różal” to już weteran gal KSW. Ze swoim efektownym stylem walki oraz kontrowersyjnym wizerunkiem ma duży potencjał w social media. Można go lubić albo nienawidzić.

9. Tomasz Drwal 27 068

Pierwszy Polak, który dostąpił zaszczytu występów UFC. Gdyby jego walki w legendarnej federacji miały miejsce teraz, to statystyki na Facebooku miałby bezwątpienia znacznie lepsze. Szerszej publiczności dał się poznać dopiero podczas walki z Michałem Materlą na KSW. Biorąc pod uwagę jego wkład w popularyzację MMA w Polsce potencjał ma na pierwszą piątkę rankingu.

10. Maciej Jewtuszko 27 044

Znanemu z efektownego stylu walki „Irokezowi” zabrakło zaledwie kilku like’ów, żeby wyprzedzić Tomasza Drwala. Jewtuszko świetnie rozumie nowe media i ze swoimi fanami komunikuje się od niedawna także za pośrednictwem Snapchata.

11. Piotr Strus 21 704

Reprezentujący klub Nastula Team, Strus to jeden z lepszych „stójkowiczów” w Polsce. Pomimo ostatnich przegranych walk nadal w czołówce rankingu najpopularniejszych polskich zawodników na Facebooku.

12. Marcin Held 21 496

Jeden z najlepszych zawodników nad Wisłą walczący dla federacji Bellator. Gdyby z takimi sukcesami występował na gali KSW byłby jednym z najpopularniejszych fighterów w naszym kraju.

13. Daniel Omielańczuk 21 074

Zawodnik prestiżowej serii UFC. Jeśli tylko w niej się utrzyma to z pewnością wskaźnik fanów będzie rósł systematycznie. Zwłaszcza, że Omielańczuk występuje w cieszącej się największą popularnością kategorii wagowej.

14. Mateusz Gamrot 13 231

Największy polski prospekt w kategorii lekkiej, reprezentant KSW i najprawdopodobniej przyszły mistrz tej federacji. Jeśli utrzyma sportowy progres to wkrótce znajdzie się w czołówce popularności na Facebooku.

15. Damian Grabowski 11 769

Szerszej publiczności znany głównie z walk dla nieistniejącej już federacji MMA Attack. Tymczasem to jeden z najlepszych polskich fighterów z niezłym potencjałem w  social media. Ostatnio głównie przez kontuzje jego kariera wyhamowała, ale „Polish Pitbull” z pewnością nie pozwoli o sobie tak łatwo zapomnieć.

16. Krzysztof Jotko 11 688

Kolejny polski zawodnik w UFC. Świetny bilans walk, do tego medialny, kontaktowy. Bezwątpienia jeden z pretendentów do TOP10 tego rankingu.

17. Artur Sowiński 10 970

Czołowy zawodnik KSW w wadze piórkowej, związany z katowickim Silesian Cage Club. Systematycznie buduje swój zasięg na Facebooku, bazując na popularności największej rodzimej federacji.

18. Peter Sobotta 9 674

Występujący na początku w barwach Niemiec, a obecnie Polski zawodnik federacji UFC. Czy to czas, aby podbić serca biało-czerwonych internautów?

19. Antoni Chmielewski 7 688

Weteran MMA, który szczyt popularności ma już chyba za sobą. Obecnie bardziej skupiony na zawodzie trenera niż występach w klatce.

20. Marcin Tybura 6 087

Gdyby brać pod uwagę dokonania sportowe to byłby w rankingu znacznie wyżej. Zdecydowanie jeden z najlepszych zawodników wagi ciężkiej w Polsce. Podobnie jak Grabowski występuje na galach M1-Global, które nie cieszą się jednak taką popularnością nad Wisłą.

21. Michał Włodarek 5 348

Reprezentant KSW w wadze ciężkiej. Jeśli forma sportowa będzie rosła to większa liczba fanów będzie kwestią naturalną, bowiem popularny „Komar” całkiem sprawnie komunikuje się z fanami za pośrednictwem swojego profilu.

22. Bartosz Fabiński 3879

„The Butcher” stawia swoje pierwsze kroki w UFC. Jeśli tylko się sprawdzi, liczba fanów z pewnością pójdzie w górę.

23. Paweł Pawlak 3 750

Zawodnikowi łódzkiego klubu Gracie Barra Łódź nie będzie łatwo dogonić na Facebooku swoich przeciwników. Po dwóch słabszych walkach w październiku dowiedział się o zwolnieniu z najbardziej prestiżowej federacji UFC.

24. Tomasz Narkun 3 625

Narkun  to mistrz Polski i Europy w amatorskim MMA, BJJ i ADCC, a obecnie początkujący reprezentant KSW. Jeśli zacznie osiągać sukcesy w tej federacji to na nowych fanów nie będzie musiał długo czekać.

25. Karol Celiński 3 182

Zawodnik wagi półśredniej reprezentujący klub Arrachion Olsztyn. Podobnie jak w oktagonie tak i w rankingu popularności jego największym rywalem jest Tomasz Narkun.

26. Łukasz Chlewicki 3 088

Jeden z weteranów sztuk walki, który dostaje coraz więcej szans na galach KSW. Przy efektownych zwycięstwach krakowianin ma szansę pozyskać coś więcej niż tylko lokalne polubienia.

27. Michał Kita 2 270

Doświadczony zawodnik wagi ciężkiej, który debiutuje w federacji KSW na gali w Londynie. Na jego przykładzie widać najlepiej jaką popularnością cieszy się właśnie ta federacja. Kita choć ma za sobą walki w Bellatorze czy M1-Global na Facebooku jest niemalże anonimowy.

28. Krzysztof Klaczek 2 159

Prawdopodobnie najlepszy zawodnik mało medialnej wagi piórkowej w Polsce. Występuje na galach XCage oraz BAMMA.

29. Marcin Zontek 1 874

Jedna z głównych twarzy gal FEN. Swoją popularność buduje małymi kroczkami, podobnie jak federacja, w której występuje.

30. Piotr Hallmann 643

Jeden z niewielu Polaków w UFC, niestety w tym przypadku występy dla najlepszej federacji świata nie przełożyły się na liczbę fanów.

Jeśli uważasz, że kogoś w rankingu brakuje napisz komentarz. W zestawieniu celowo nie zostali uwzględnieni Akop Szostak i Paweł „Trybson” Trybała, którzy swoją popularność zbudowali poza środowiskiem MMA.

[fot. Artur Andrzej]

Ponad 15 lat doświadczenia w branży sportowej. Od 2013 roku prowadzę bloga PracaSport.pl, gdzie dzielę się wiedzą z zakresu mediów, nowych technologii, sponsoringu i sportu. Więcej informacji: damianjursza.com

Komentarze