Mayweather vs McGregor w social media

W nocy z soboty na niedzielę oczy całego sportowego świata zwrócone na Las Vegas, gdzie dojdzie do walki Floyd Mayweather Jr. vs Conor McGregor. Pojedynek w świecie boksu przedstawiciela MMA elektryzuje fanów, a przez media rozkładany jest na czynniki pierwsze. Bezsprzecznym faworytem starcia w ringu jest niepokonany Mayweather, a kto ma większy potencjał w social media?

Starcie okrzyknięte zostało “The Money Fight”, gdyż dwaj utytułowani sportowcy to maszynki do zarabiania pieniędzy. Każda walka z ich udziałem to gwarancja sprzedania minimum miliona pakietów PPV. Nic w tym dziwnego, gdy weźmiemy pod uwagę fakt, że oboje przekraczają granice w swoich dyscyplinach (Floyd – niepokonany w 49 walkach, Conor – mistrz dwóch kategorii wagowych UFC), mają za sobą telewizyjne epizody i uznawani są za mocno kontrowersyjnych. Marketingowo i sportowo Mayweather wydaje się osiągać sufit, a McGregor od niedawna dopiero w jego kierunku patrzy. Mistrz boksu jest starszy, bogatszy na dodatek nie odważył się na walkę poza swoją bazową dyscypliną.

Mayweather vs McGregor w liczbach

Różnice dekady w wieku sportowców widać w kanałach social media. Czempion MMA wygrywa rywalizację w walce o młodszych internautów z pokolenia millenialsów, dla których Youtube i Instagram to główne kanały konsumpcji treści w sieci.

Facebook

Na Facebooku wyraźnie dominuje Mayweather. Amerykański bokser ma ponad dwa razy więcej fanów od Irlandczyka.

facebook

Twitter

Dominacja na Twitterze nie jest już tak wyraźna. Na tym kanale Mayweathera obserwuje “tylko” 2 miliony osób więcej.

twitter

Instagram

Instagram to kanał, na którym więcej zwolenników ma zawodnik UFC. Dla pokolenia obecnych dwudziestolatków – MMA wydaje się atrakcyjniejszą dyscypliną niż boks.

instagram

YouTube

Rywalizacja na YouTube jest trudniejsza do oceny. Floyd Mayweather promuje swój własny kanał, natomiast Conor McGregor robi to pod marką The Mac Life. Profil pierwszego powstał w 2006 roku, drugiego w 2015.

youtube-subskrybenci

youtube-odsłony

 

Do walki pozostało 3 dni, a liczba fanów sportowców w social media ciągle rośnie…

Marzysz o pracy w branży sportowej?
Rozwiń swoją karierę razem z nami! Akademia PracaSport.pl to pierwsza w Polsce, internetowa platforma edukacyjna dla osób z branży sportowej. Zdobędziesz nową wiedzę i umiejętności, które przybliżą Cię do wymarzonej pracy w sporcie.

Kliknij i dowiedz się więcej

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *