Jak nie znaleźć pracy w sporcie?

Damian Jursza

Damian Jursza

Test

Szukając pracy w branży sportowej musisz liczyć się z tym, że konkurencja jest spora. Na niemal każde stanowisko rywalizować będziesz z przynajmniej kilkudziesięcioma kandydatami. Dlatego na etapie wysyłania swojego zgłoszenia nie możesz pozwolić sobie na proste błędy.

Oto co powinieneś robić, jeśli nie chcesz dostać wymarzonej pracy w sporcie:

1. Nie zaglądaj na stronę internetową potencjalnego pracodawcy – po co wiedzieć o nim na samym początku zbyt dużo?

2. Przed wysłaniem zgłoszenia koniecznie załóż maila ze swoim pseudonimem lub zdrobniałym imieniem. Najlepiej będą wyglądały maile wysłane z adresu typu @buziaczek.pl. Od początku pokażesz, że jesteś luźny.

3. Trzymaj się tego luzu i gdy tylko masz okazję, to od razu skracaj dystans. Wiadomość zacznij od “Hej”, “Hejka”, ewentualnie “cześć”. Zwroty typu “Dzień dobry” czy “Szanowni Państwo” są przecież zbyt pretensjonalne i staroświeckie.

4. W treści maila skup się w 100% na sobie, nigdy nie pisz jak mógłbyś pomóc i jaką wartość wnieść do zespołu. W końcu to Ty szukasz pracy!

5. W sumie to… najlepiej w ogóle nic nie pisz, tylko dołącz samo CV. W końcu to ono ma zrobić niesamowite wrażenie – niech Twoje doświadczenie przemówi samo.

6. Możesz zastosować też sztuczkę w postaci braku załącznika. Pracodawca upomni się o twoje CV i dzięki temu zostaniesz lepiej zapamiętany.

7. Inną sztuczką jest nazwanie załącznika “CV3(3).doc” albo “CVv3pop.doc.” To kolejny sposób na wyróżnienie się z tłumu.

8. Im dłuższe CV, tym lepiej. Koniecznie pamiętaj, aby przedstawić dokładną historię swojego wykształcenia minimum od podstawówki. Jeśli studiowałeś, nie zapomnij o wszystkich letnich pracach, jakie wykonywałeś. Zbierałeś szparagi za granicą i dorabiałeś jako kelner w Sopocie? Opisując to pokażesz, że doskonale nadajesz się do pracy w branży sportowej.

9. Poza edukacją i doświadczeniem, najważniejszym elementem CV są twoje kwalifikacje. Koniecznie wypisz wszystkie szkolenia i certyfikaty:  szkolenie BHP, kurs cukiernika, uprawnienia CEP i certyfikat udziału w Targach Książki (7 lat temu).

10. Nigdy nie dodawaj zdjęcia – po co ktoś ma oceniać Cię po wyglądzie! Jeśli koniecznie chcesz urozmaicić graficznie swoje zgłoszenie, dorzuć jakieś śmieszne memy nawiązujące do Twojego potencjalnego pracodawcy. Kreatywność jest zawsze w cenie.

11. Mówi się, że pracodawca poświęca zwykle jedynie kilka sekund na wstępną selekcję CV – dlatego używaj jaskrawych kolorów i fontu à la Comic Sans. Zagwarantujesz sobie tym samym uwagę rekrutera, a to już połowa sukcesu.

12. Swoje CV zrób raz, ale dobrze. Niezależnie na jakie stanowisko aplikujesz, zawsze wysyłaj ten sam plik – obojętnie czy szukasz pracy jako kelner, taksówkarz, trener piłkarski czy marketingowiec w klubie sportowym. Jesteś przecież zawsze tą samą osobą, z takim samym doświadczeniem.

To jest prawdziwa historia. Przedstawione wydarzenia miały miejsce w Polsce w roku 2021. Imiona zostały zmienione na prośbę aplikantów. Z szacunku dla czytelników, cała reszta została opowiedziana dokładnie tak, jak miało to miejsce w rzeczywistości.

Nie przegap wymarzonej pracy!
Najlepsze oferty co wtorek na Twoim mailu.