Artykuły

I am a Reporter! – konkurs dla (bardzo) młodych dziennikarzy

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Wyjazd do Lizbony, wstęp na finał Ligi Mistrzów, możliwość rozmowy ze słynnym Franzem Beckenbauerem – to nagrody w konkursie dla młodych dziennikarzy sportowych w ramach programu firmy Gazprom: „FOOTBALL FOR FRIENDSHIP – Piłka Nożna Dla Przyjaźni”.

Dla kogo to?

Nagrody świetne, ale wymagania także spore. Zwłaszcza, że jest to konkurs międzynarodowy, w którym biorą udział dzieci z 16 europejskich państw. Kluczowe są dwa kryteria. Po pierwsze wiek –  trzeba się mieścić w przedziale 12-14 lat. Po drugie –  bardzo dobra znajomość języka angielskiego.

Co trzeba zrobić?

Zadaniem konkursowym jest przeprowadzenie wywiadu (w języku angielskim) z rówieśnikiem – piłkarzem lub kibicem piłkarskim – który w swoim życiu kieruje się zasadami programu (tradycje, pokój, przyjaźń, zwycięstwo, zdrowie, równość, uczciwość, oddanie). Spisany wywiad wraz ze zdjęciami oraz wypełniony formularz zgłoszenia należy wysłać do 18 kwietnia na adres: f4f_poland@gazprom-football.com. W razie dodatkowych pytań/wątpliwości sprawdźcie dokładnie regulamin.

O nagrodach raz jeszcze

Z Polski wygrywa tylko jedna osoba, która dołączy do 15 laureatów z innych krajów.  Zwycięzcy wezmą udział w  II Forum FOOTBALL FOR FRIENDSHIP – Piłka Nożna dla Przyjaźni w Lizbonie w dniach 23–25 maja 2014 r. oraz pójdą na mecz finałowy Ligi Mistrzów.

Łatwo nie będzie, ale opcja zobaczenia na żywo najważniejszego spotkania sezonu w piłce klubowej i to w tak młodym wieku jest naprawdę atrakcyjną perspektywą. Zatem jeśli tylko spełniacie kryteria – próbujcie,  w końcu do odważnych świat należy.

[Fot. Tommy Wong/Flickr]

Ponad 15 lat doświadczenia w branży sportowej. Od 2013 roku prowadzę bloga PracaSport.pl, gdzie dzielę się wiedzą z zakresu mediów, nowych technologii, sponsoringu i sportu. Więcej informacji: damianjursza.com

2 komentarze

  1. Kacper Powrózek Odpowiedz

    Ach, co za pech! Niestety mam 15 lat i nie mieszczę się w przedziale :/

    • Szkoda… Trzeba przyznać, że to kryterium wieku jest mocno zawężone.

Komentarze